Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawiam się, co z tym zrobić. Trzymam to na koncie oszczędnościowym i staram się dopłacać po 200-500 miesięcznie, ale boję się, że jak państwo będzie bankrutować za 3 miesiące, to mi to zabiorą.

Przecież tak było w Grecji, nie?

U nas niby jest ta gwarancja ustawowa do 100 tys. euro, ale przecież wystarczy zmienić ustawę, nie? Da się zrobić w jeden dzień.

Co zrobić zatem?

Czy dobrze myślę, że lepiej to teraz wyjąć i trzymać cash?

#finanse #ekonomia #pieniadze #zarobki #panstwo #prawo
chud - Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawia...

źródło: comment_1586247896J4UbsN3B3lmHijMEQmOHhT.jpg

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@DostawcaKaloszy: @Stemitor: ale zaciekawił mnie ten pomysł. Pewnie nie zrealizuję go nigdy, ale co można (przykładowo) sprzedawać w taki sposób? Może doszkolę się. Technicznie rozumiem to jest posiadanie swojego sklepu internetowego.
  • Odpowiedz
@chud: W kraju w którym mediana zarobków to 4k, wykopki twierdzą że 30k to drobne oszczędności, a pewnie więkoszć z was nawet tyle nigdy nie miała koncie.
  • Odpowiedz
Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł)


@chud: elo, suma spoko. Więcej niż większość tutaj dostała w życiu od mamy, więc się nie przejmuj xD
Ja bym to raczej dalej trzymał na koncie, ale to zależy ile masz wydatków. Na koncie oszczędnościowym najlepiej mieć od 6-12mc kasy na wydatki, żeby w razie czego elegancko przejść kryzys. Wszystko powyżej tego można inwestować w waluty, złoto, akcje czy inne bzdury,
  • Odpowiedz
@chud: do 40k trzymaj na koncie bo to są pieniądze na czarną godzinę którą każde gospodarstwo powinno mieć a nie ma prawie żadne - pozwoli to bez problemu przeżyć rok na normalnej stopie więc nie masz stresu, a są to za małe pieniądze żeby inwestować w coś logicznego i jednocześnie nie bać się straty, chyba że chcesz z 10k w coś wrzucić to wrzuć w jakieś btc itp

najlepiej inwestować powyżej
  • Odpowiedz
boję się, że jak państwo będzie bankrutować za 3 miesiące, to mi to zabiorą.


@chud: Nie zabiorą ci. Ale patrząc na to, co się #!$%@?, pod koniec roku te 30k może być warte kilkakrotnie mniej niż teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chud: Kto ci nagadał takich głupot o Grecji?
Nikt ci nic nie zabierze panikarzu.
Oraz nie, 30k to nie jest wcale dużo.
Chyba że mieszkasz z rodzicami i masz te 20 kilka lat.
  • Odpowiedz