Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawiam się, co z tym zrobić. Trzymam to na koncie oszczędnościowym i staram się dopłacać po 200-500 miesięcznie, ale boję się, że jak państwo będzie bankrutować za 3 miesiące, to mi to zabiorą.

Przecież tak było w Grecji, nie?

U nas niby jest ta gwarancja ustawowa do 100 tys. euro, ale przecież wystarczy zmienić ustawę, nie? Da się zrobić w jeden dzień.

Co zrobić zatem?

Czy dobrze myślę, że lepiej to teraz wyjąć i trzymać cash?

#finanse #ekonomia #pieniadze #zarobki #panstwo #prawo
chud - Mirki, mam pewne oszczędności, moim zdaniem dużo (niecałe 30k zł) i zastanawia...

źródło: comment_1586247896J4UbsN3B3lmHijMEQmOHhT.jpg

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@chud: ja bym 3-6miesięczne wydatki swojego gospodarstwa trzymał na jakieś szybko dostępnej lokacie, co by w razie zwolnień czy coś móc je szbyko spieniężyć na czas odbudowania dochodów
resztę powoli bym zaczął inwestować, ale jak nie pomogę, bo jestem na etapie zbierania 6miesięcznych wydatków na nowo.

PS. polecam https://marciniwuc.com/
  • Odpowiedz
  • 0
@chud to nie była Grecja, tylko Cypr, i u nas tak nie będzie z prostej przyczyny - u nas rząd może zrobić to samo bez zabierania ludziom gotówki z banku.
Jeśli chcesz czuć się bezpieczniejszy, to wymień te gotówkę na waluty obce
  • Odpowiedz
Zainwestuj! Dzisiaj czytałem artykułna bloombergu jak millenialsi inwestuja na dlugi termin od zeszlego tygodnia w akcje np. royal caribbean. Generalnie, Od 3 tygodni mozna juz bylo zarobic krocie.
  • Odpowiedz
@chud: teraz jest za późno, ale odpowiedź to dywersyfikacja. Złoto, akcje, obce waluty. 30k to może ci nie zabiorą, w pierwszej kolejności właśnie wszystko ponad 100k eur, potem coraz niżej, ale też jak zacznie się dodruk pieniądza to może ci nic nie zabiorą z konta a jednocześnie zostaniesz z niczym :)

Na tę chwilę? Załóż sobie konto np. na n26 (niemiecki bank) i tam przelej 10k.
  • Odpowiedz
@chud jak nie wiesz w co inwestować to najlepiej nie inwestować aczkolwiek ja bym kasę wypłacił, bo jak recesja wbije to z kasą możesz się oorzegnac jakbyś w banku ja trzymam
  • Odpowiedz