Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Wynająłem miejsce do nagrań i jutro próbujemy kręcić pierwsze odcinki do mojego nowego kulinarnego kanału na YouTube. Wybrana została też nazwa - Top Gar ( ͡° ͜ʖ ͡°), którą podsunął mireczek @Villthuriss. Kanał jeszcze nie ma grafik, ale o to zadbamy razem z @M4YU jutro wieczorem i w środę.

Trzymajcie kciuki aby wszystko się udało, przy pierwszych odcinkach pewnie wyjdzie nam masę problemów, o których nie pomyśleliśmy :D Jeśli wszystko dobrze się powiedzie to pierwszy film na kanale pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

W tym tygodniu z okazji świąt mam nadzieję, że uda się też opublikować nie jeden, a dwa przepisy. Oba będą na świąteczne rzeczy, bo wielu z Was pisało do mnie żeby je przygotować bo te święta będą spędzać samemu pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie zawiodę

Pozdrawiam,
MG78

#gotujzwykopem
MG78 - #kuchniamg78

Wynająłem miejsce do nagrań i jutro próbujemy kręcić pierwsze ...

źródło: comment_1586158791AqnbYCs1cOuiwnXWjYQbJO.jpg

Pobierz
  • 213
  • Odpowiedz
@MG78 nazwa z jajem, ale pomyśl zawczasu, że może uda ci się zostać kuchennym celebrytą i wtedy będziesz musiał zmienić nazwę bo ktoś się #!$%@? :) lepiei zakładać ogólnopolski sukces.
  • Odpowiedz
@joolekk: To Domowa Spiżarnia w #kielce Byłem tam w zeszłym roku na otwarciu i całkiem mi się spodobało.

Jedyny minus to taki, że jest tam duże echo bo to kuchnia przygotowana pod prowadzenie warsztatów kulinarnych, nie pod nagrywki. Będziemy walczyć z kocami i może uda się to echo trochę pokonać.

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł się przenieść do własnej kuchni!
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Podróże po Kuchni też mi się podobały, ale były chyba mniej wyraziste.

Konsultowałem to i Top Gar raczej nie łamie praw Top Gear bo jest to całkiem inna tematyka i nie próbujemy "oszukiwać" widza i wprowadzać go w błąd udając Top Gear. Do tego wymowa na rynku docelowym (Polska) jest inna (bardziej podobna nawet do Top Gun).
  • Odpowiedz
@pilot1123: Myślałem też o gotowaniu na zewnątrz, ale to muszą być konkretne potrawy albo konkretne miejsca. W busie woziłem ze sobą nawet taki duży stół więc po pandemii jest potencjał.

PS Strasznie ciężko gotuje się na dworze na kuchence turystycznej kiedy wieje wiatr (trzeba wtedy zasłaniać kuchenki żeby płomień dobrze się palił)
  • Odpowiedz
PS Strasznie ciężko gotuje się na dworze na kuchence turystycznej kiedy wieje wiatr


@MG78: moja karimata nosi wyraźne tego ślady :D Pewnie dźwiękowe wymagania też będą duże
  • Odpowiedz
@pilot1123: Ja mam takie walizkowe kuchenki więc jeśli wieje z jednej strony to można zasłonić właśnie walizką i gotuje się całkiem spoko :D
  • Odpowiedz
@pirus: pstrąg to moje popisowe danie, zrobię w końcu tego w bezie i jak będzie smaczny to położę się krzyżem na mirko, ale jak będzie zły to lepiej od razu mnie zbanujcie ()
  • Odpowiedz
@queuele: tu masz od największego konkurenta( ͡° ͜ʖ ͡°), te papryczki pewnie się będzie dało zastąpić chilli.
Spiżarnia pełna smakołyków a ja się napalam na jedzenie makaronu z czosnkiem :D
pilot1123 - @queuele: tu masz od największego konkurenta( ͡° ͜ʖ ͡°), te papryczki pew...
  • Odpowiedz
@MG78: Pamiętaj, żeby przy gotowaniu wykorzystywać wszystkie składniki z miseczek.
Nic tak bardziej mnie nie #!$%@?, jak ktoś w telewizji coś gotuje i zostawia niewykorzystane dwa małe pomidorki albo odrobinkę tartego sera czy pokrojonej cukinii (które wcześniej sobie przygotował). Moje cebulacke serce wtedy strasznie cierpi jaaAaaAa!!
Bo jak nie umiesz sobie zaplanować odpowiedniej ilości potrzebnych składników, to się #!$%@? nawet nie zabieraj za robotę.
  • Odpowiedz