Wpis z mikrobloga

Dawno nie miałem fajnego eksperymentu, to też poprosiłem znajomego rzeźnika o jakąś ciekawą propozycje czy tam sposób na schab na szynke opisałem że jeden będzie pieczony w piekarniku, a drugi metodą #sousvide ( ͡º ͜ʖ͡º)

Peklowanie trwa 7 dni, składników wiele nie ma jak by ktoś był ciekawy to śmiało pisać, każdego ranka i wieczora obracanko i powrót do lodówki, jako że wstawiłem w środę no to na przyszłą środę będzie robione ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak by ktoś był ciekawy efektów to zapraszam w przyszły weekend na #glodnyjakwilk gdzie pojawi się efekt tego #ekspert 'u

Obecnym na tagu bardzo dziękuję ( ʖ̯)

W komentarzach jak zawsze bonusik ( ͡º ͜ʖ͡º)
#zostanwdomu #gotowanie #gotujzwykopem #wedlinydomowe
v.....k - Dawno nie miałem fajnego eksperymentu, to też poprosiłem znajomego rzeźnika...

źródło: comment_1586109135T1A5JNVCbzijOa8LkRfd46.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@cirilla1989 A przepis tu Ci dam bo to nie tajemnica, jeszcze mama mi pisała xD takie przepisy lubię najbardziej ( ͡º ͜ʖ͡º) sprawdzone i z historią, zobaczymy bo wcześniej robiłem bez peklowania A tylko w marynacie i powiem że wychodziły dobre ale jeszcze nie tak dobre jak bym chciał ( ͡º ͜ʖ͡º)

Różową mam i nie szukam, ale przyjaciół i znajomych nigdy
v.....k - @cirilla1989 A przepis tu Ci dam bo to nie tajemnica, jeszcze mama mi pisał...

źródło: comment_1586110215gQhLKDxf29R1HTPBND5FPw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cirilla1989 i tu też dużo ma do gadania że ja będę jedną piekł w garnku żeliwnym, A drugą w sousvide przez jakieś 6 godzin.

Normalnie powinny iść nad wiśniowe drewno lub czereśnie i wędzić kolejne dni, zobaczymy co z tego będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@v1lk: ooo dziękować, już sobie zapisałam. Kiedyś peklowalam 3dni i skl były podobne ale za krótko i środek był niezapeklowany. A co do bycia żona, to odwróciłam tylko tutejszy wykopowy żarcik którym raczą niebiescy ;) niech się wam układa :)
  • Odpowiedz
@v1lk: czolem. Jestem w podobnej sytuacji. Mozesz doradzic jak wyglada dokladniej ten schab z #sousvide? Kawalek w calosci gotujesz 6h (jaka temp?) i jakie wykonczenie dalej?

Mam kawalek schabu i zastanawiam sie czy upiec w niskiej temperaturze w piekarniku, czy zrobic sousvide. Z naciskiem na drugie bo ta metoda imo pozwala wycisnac o wiele wiecej z wieprzowiny.
  • Odpowiedz
  • 0
@guilty_bartk a różnie robią, ja to bym chciał wędzak taki normalny i można sobie robić do woli ( ʖ̯) w domowych warunkach bez ogródka tez jest ok ale jednak dymek to dymek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz