Wpis z mikrobloga

@czarny_kamien: w tym wpisie ktoś pisał o wykręconej roślinie. Liście twojej rośliny również wyglądają... nietypowo. W tamtym wpisie guru chili pisali, że niedobory wapnia. Może w twoim wypadku chodzi o to samo? Jaka gleba? Nawozisz czymś?
  • Odpowiedz
@czarny_kamien: @Borgon: Kropek nie rozszyfruję, bo niewiele widać, ale zniekształcenia raczej nie są niedoborami – wpis jaki przywołujecie dotyczył sporo większej rośliny i tam faktycznie wyglądało na braki wapnia. W zeszłym roku miałem podobne dziwolągi – Habanero Red Savina na początku było paskudne i zastanawiałem się czy go nie wyrzucić, ale zostało i ostatecznie bardzo wyładniało. W tym roku, z nasion po pokracznych rodzicach, pokazało się pokraczne potomstwo, więc ewidentnie
shopec - @czarny_kamien: @Borgon: Kropek nie rozszyfruję, bo niewiele widać, ale znie...

źródło: comment_1586169199ZsJl7WfGnyprYw8qBruSft.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@czarny_kamien: Specjalistą to ja żadnym nie jestem. Mi te placki wyglądają na:
1) niedobór manganu lub molibdenu, co jest mozliwe, bo nie jesteś pierwszy który ma niedobory pierwiastków w ziemi ze sklepu> Ich jakość w tym roku jest na tragicznie niskim poziomie.
2) nie opryskiwałeś sadzonek albo nie ochlapałeś ich podlewając? może zrobiły się soczewki od słońca
  • Odpowiedz
  • 0
Generalnie to z tych 4 trinidadów, 2 papryczki są taki powykręcane.
Z opryskiwacza korzystałem jak były jeszcze takie malutkie, teraz tylko podlewanie klasyczne.
  • Odpowiedz
  • 0
@czarny_kamien: @Borgon: Kropek nie rozszyfruję, bo niewiele widać, ale zniekształcenia raczej nie są niedoborami – wpis jaki przywołujecie dotyczył sporo większej rośliny i tam faktycznie wyglądało na braki wapnia. W zeszłym roku miałem podobne dziwolągi – Habanero Red Savina na początku było paskudne i zastanawiałem się czy go nie wyrzucić, ale zostało i ostatecznie bardzo wyładniało. W tym roku, z nasion po pokracznych rodzicach, pokazało się pokraczne potomstwo, więc ewidentnie
  • Odpowiedz