Wpis z mikrobloga

Dobra, jutro będę kręcić film do swojego youtubowego growloga, ale przecież to nie stoi na przeszkodzie, żeby wkleić też kilka zdjęć jak uprawa #chilizgobim aktualnie wygląda. Prawda?

Liczbowo mogę przedstawić to następująco. Mam w mieszkaniu 397 sadzonek chili oraz 151 sadzonek pomidorów. (_ )

Co do chili to od ostatniej aktualizacji zmieniła się ich liczba, bo wyrzuciłem najsłabsze siewki, które nie rokowały dobrze, a jednocześnie kilka odmian mi doszło, bo dostałem nasiona z wymiany i wysiałem ;) Jeżeli kogoś to interesuje to w komentarzu wkleję zestawienie liczbowe ile czego mam jeżeli chodzi o odmiany chili oraz pomidorów.

Na pierwszej fotce parapet z największymi moimi papryczkami. Rośnięcie idzie im całkiem nieźle jeżeli wziąć pod uwagę jak późno były wysiewane, rosną bez doświetlania oraz to, że miały swoje przygody z brakiem ogrzewania w mieszkaniu.

Głównie są to różne odmiany annuum. Jutro planuję część z nich przesadzać do większych kubeczków oraz prawdopodobnie trochę też poprzycinać ;)

#chili #chilihead #ogrodnictwo #ogrod #papryka #papryczki #domowyogrod #uprawa #rolnictwo #hobby #zainteresowania
gobi12 - Dobra, jutro będę kręcić film do swojego youtubowego growloga, ale przecież ...

źródło: comment_15860443608tQiiGYcn0hwc7SFEKC8UX.jpg

Pobierz
  • 31
że miały swoje przygody z brakiem ogrzewania w mieszkaniu


@gobi12: Ile stopni miałeś? Ja nie wziałem pod uwage że w piwnicy w sumie chłodno i stoją w 15 stopniach cały czas :/ Coś musze wymyślić na szybko bo już widać że mają spory problem
@gobi12: Brakuje jeszcze fotek z jeszcze jednego parapetu, ale nie zdążyłem dziś zrobić. Jak ktoś ciekawy to jutro na kanał zapraszam, na filmie będę pokazywać na pewno.

Co do obecnego zestawienia liczby odmian poszczególnych sadzonek to prezentuje się ono następująco:

7 Pot Brain Strain 5
7 Pot Lucy 1
7 Pot Primo Brown 4
Aji Camba 4
Aji Challuaruro 1
Aji Cristal 4
Aji Escobache X 2018 3
Aji Fantasy 4
gobi12 - @gobi12: Brakuje jeszcze fotek z jeszcze jednego parapetu, ale nie zdążyłem ...

źródło: comment_1586044869Gt5TotJ6nNGgvALfOev5TI.jpg

Pobierz
@gobi12: W zakresie pomidorków to mam ich 151 sztuk i sobie rosną ustawione na podłodze na środku pokoju :P doświetlane 30W lampeczką. Jak na razie jestem zadowolony. Poniżej zestawienie liczby poszczególnych odmian, które mam.

100 Pudow 2
Abakanskij Rozowyj 2
Amana Orange 3
Ananas 2
Aztek 2
Banana Orange 3
Berkley Tie Dye Heart 3
Black Cherry 4
Black Sea Man 3
Bosoque Blue 6
Brutus 2
Cafe Bule 2
Cappucino
gobi12 - @gobi12: W zakresie pomidorków to mam ich 151 sztuk i sobie rosną ustawione ...

źródło: comment_1586045183aZbSVLlkzfDpOl7zQFXXF5.jpg

Pobierz
@Niewiemja: Zdarzyła się w bloku awaria instalacji ciepłowniczej. 2 noce i jeden dzień nie było ogrzewania. W dzień było około 15 stopni. W nocy na zewnątrz było 2-3 stopnie, w mieszkaniu spałem pod 3 kocami było pewnie poniżej 10 stopni. Mam narożne mieszkanie i duże średnio szczelne okna, więc wyziębia się bardzo szybko. Sporo roślin przez ten incydent mi przyhamowało z kiełkowaniem i wzrostem.