Wpis z mikrobloga

Mireczki budowlane, jestem tuż przed etapem murowania ścianek działowych i mam dylemat z rozmieszczeniem ich na dole. Projekt zakłada m.in malutki wiatrołap, gabinet i salon na dole. Wraz z różową martwimy się o wielkość salonu (tylko 23 m wraz z "częścią komunikacyjną") oraz o funkcjonalność wiatrołapu (szafa przesuwna z jednej strony i brak miejsca na wieszaki). Jako, że gabinet nie jest nam do końca potrzebny, architekt wnętrze zaproponowała wyburzenie ścianek gabinetu i poszerzenie wiatrołapu.
Moje pytania są takie:
1. Czy z wiatrołapu nie zrobi się taki poprzeczny jamnik?
2. Jakiej wielkości macie salony? 23 m^2 to trochę mało, ale z drugiej blisko 33 to wielkość typowego aparamentu w wielkim mieście.
Może wy macie jakieś inne rozwiązania/sugestie?
#budujzwykopem #dom #remontujzwykopem #budownictwo
pokey - Mireczki budowlane, jestem tuż przed etapem murowania ścianek działowych i ma...

źródło: comment_1586023354KJ8BC5Y78SOZDPnCFzqV7b.jpg

Pobierz
  • 40
@pokey: w teorii o salonie możemy mówić przy powierzchni od 40m2. Niestety realia w naszym kraju są jakie są. 23m2 w przypadku domu to jest pokój. Jak połączysz salon z gabinetem to będzie 33m2 czyli nadal mało ale dużo dużo lepiej niż 23m2.
@pokey: pomyśl co chcesz mieć w salonie i spróbuj to ustawic na planie - wtedy bedziesz wiedział czy salon jest za mały. Obecnie żyję w 25 metrowej kawalerce i daję radę z moją różową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A gabinet fajna sprawa - osobny pokój na cokolwiek. Chcesz w spokoju pograć? Idziesz do gabinetu. Chcesz poczytać? Idziesz do gabinetu i tak dalej i tak dalej... Pokój, w
@ksiak: @leesiuu: Dwie skrajne opinie widzę. Właśnie próba ustawienia mebli w roomle (TV, sofa, stół) dała mi do myślenia, że z tego salonu zrobi się graciarnia. Sam teraz żyję na 35 m^2 a wychowywałem się w 64, więc to są juz dla mnie skrajne metraże.
Raczej przychylamy się do likwidacji gabinetu, myślimy jeszcze o wiatrołapie czy on w tym układzie nie będzie wyglądał komicznie.
@Pwado: nikt nie pyta co dla Ciebie jest w sam raz. Niektórzy uważają, że 25m2 jest co widać na projekcie. Salon ma mieć przestrzeń, 40m2 zapewnia taką przestrzeń. Do 35m2 można zejść ale tutaj się zaczyna robić ciasno.

40m2 no chyba, że chcesz tam grać w piłkę


@Pwado: nie nie grać w piłkę. Ustaw sobie kanapę na środku dla 3 osób i drugą obok dla kolejny 3, jakiś stolik do
@ksiak ale po co w pomieszczeniu 30m2 stawiać kanapę na środku? xD oczywiście możesz mieć i salon 100m2 ale mało komu to potrzebne. Czepiam się tylko tego co napisałeś, że salon jest od 40m2 i to nie ma nic wspólnego z kasa. Bo mnie stać na większy, ale po co mam utrzymywać pusta przestrzeń? Poza tym polecam przeczytanie definicji słowa salon. 40m2 to sobie sam wymyśliłeś xD

Poza tym pisze o salonie
ale po co w pomieszczeniu 30m2 stawiać kanapę na środku?


@Pwado: a gdzie chcesz ją postawić, pod ścianą? Jak w PRL'u? Po co Ci miejsce na środku?
@ksiak: nic nie wyjaśniłeś, bredziłeś coś o minimalnej przestrzeni salonu. Wszystko w stylu „biedaku, 25m to nie salon, jak cię nie stać to nie moja wina ale nie nazywaj tego salonem”. Nienawidzę takich zadufanych ludzi jak ty, lecisz na czarno :)