Wpis z mikrobloga

@ExitMan: wolniejszy uczeń, może sobie cofnąć film, mieć czas na znalezienie rozwiązania samodzielnie, pogłówkowanie trochę, z filmem ma taką możliwość. W klasie 20-osobowej podczas 45 minut nauczyciel nie poświęci mu wystarczająco czasu to raz, dwa, jeśli ktoś kuma wolniej to i tak prawdopodobnie nie zapyta zwłaszcza jeśli jest "przegrywem", a "dynamiczniak" i tak będzie miał to w dupie.
@Narcyz_: Nie zapyta nikogo w przypadku przygotowanych materiałów. Tak jak napisałem, niektórzy nie są w stanie poradzić sobie samemu z problemem. Wyjście jest niby proste, a właściwie trzeba zadać pytanie. > Co ten uczeń robi w tej szkole?
@Narcyz_: dokładnie to. Jak w 2016 pisałem maturę z matmy, to z dwa miesiące przed, odkryłem że istnieje coś takiego jak matemaks i według mnie taka forma nauczania jest najlepsza. Wszystko wytłumaczone dokładnie, pokazane jak na dłoni, oglądać można w spokoju bez darcia japy 30 osób i w razie czego zawsze można przewinąć do tyłu, ewentualnie spauzować i spróbować samemu dojść do rozwiązania. Ludzie się w podobny sposób uczą podstaw programowania
@jannar24: przecież te kursy matemaksa są imo tak nudne że idzie zasnąć, jedyne w czym pomagają jego filmy to jakieś edge casy gdzie zadanie rozwiązuje się 15 minut. Jakby miał przedstawiać po kolei tematy i teorie to średnio by to wyglądało.
Jestem pewien na 100%, że gdyby #!$%@?ć 90% nauczycieli matematyki jednocześnie wykupując kursy matemaksa, to poziom matematyki wzrósłby drastycznie. Kurs, sprawdzian, kurs, sprawdzian itd. i 90% z podstawy na luzie robi przeciętny uczeń.


@Narcyz_: Jesteś naiwny (jak wielu sadząc po liczbie plusów). Dobry nauczyciel jest bardzo ważny, ale nawet on jest bezsilny w przypadku, gdy uczeń nie chce się uczyć ()
Jestem pewien na 100%, że gdyby #!$%@?ć 90% nauczycieli matematyki jednocześnie wykupując kursy matemaksa, to poziom matematyki wzrósłby drastycznie. Kurs, sprawdzian, kurs, sprawdzian itd. i 90% z podstawy na luzie robi przeciętny uczeń.


@Narcyz_: Przecież nikt teraz nikomu nie broni wykupywać kursów matemaka. Zresztą pewnie i tak są gdzieś darmowe do pobrania jak etrapez....