Wpis z mikrobloga

Białko w diecie wegańskiej. Jak robię ciecierzycę, tofu i soczewicę, żeby smakowały dobrze.

Ciecierzyca- może być z torebki (gotowana) lub z puszki. Na poczatku odlewam wodę, by była sucha. Dodaje sosu sojowego, przypraw: papryki wędzonej, czosnku granulowanego, kminu i soli. Mieszam dokładnie. Następnie podsmażam na patelni ok. 10-15 minut, żeby kulki zrobiły się chrupkie, mieszając co jakiś czas, żeby się nie przypalały.

Tofu- w kawałkach robię zazwyczaj w marynacie pomidorowej z tego przepisu: https://ervegan.com/2018/07/stek-burgery-z-tofu/
Samą marynatę wykorzystuję potem jako sos do ryżu/makaronu.
Natomiast jako zamiennik mięsa mielonego stosuję ten przepis:
https://ervegan.com/2015/09/zamiast-miesa-mielone-tofu/

Soczewica- po ugotowaniu odlewam wodę. Kroję 1 cebulę na drobną kostkę, podsmażam ją na oleju, dodaję ugotowaną soczewicę i przyprawiam papryką wędzoną, czosnkiem granulowanym, pieprzem, sosem sojowym, kminem, majerankiem i dodaję przyprawy do kebaba lub jakąś inną do mięsa, jeśli akurat mam. O ile mam, dodaje też płatki drożdżowe.
Mieszam wszystko i smażę ok. 5 minut. Tak zrobiona soczewicę stosuję jako zamiennik mięsa mielonego np. do spaghetti z sosem bolońskim, lasagne, pierogów itp.

Fasola najlepsza jest, moim zdaniem, z tego przepisu:
https://www.jadlonomia.com/przepisy/fasolka-po-meksykansku/

#roslinnyjadlospis #weganizm #wegetarianizm #dieta
Catit - Białko w diecie wegańskiej. Jak robię ciecierzycę, tofu i soczewicę, żeby sma...

źródło: comment_1585974633gzOiXjGRfslwdrlX3LeOgO.jpg

Pobierz
  • 253
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie trzeba jeść mięsa, by przyczynić się do śmierci zwierząt. Z mojej perspektywy to kwestia bycia konsekwentnym.


@Catit: Wspieranie hodowli zachowujących standardy a olewanie przemysłowych?
  • Odpowiedz
@pollyanna Dziękuję za wszystkie podpowiedzi! Czasami Wykop zadziwia mnie tym, że piszę jakiś komentarz, nie przywiązując do niego większej wagi, a okazuje się, że odpowiadają na niego fantastyczni ludzie pełni rad i pomysłów:)
Co do mojej nerwicy, to udało się ją opanować bez leków. Pomogły różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne i zwiększające strefę komfortu oraz zrozumienie jej przyczyny. Problemy lękowe minęły, ale sytuacje stresowe dalej powodują problemy somatyczne, w tym właśnie
  • Odpowiedz
@CzescJestemMaciek: To Ci samo wychodzi jedząc soczewicę możesz zrezygnować z ryżu, jest kompletna zawiera zarowno białko jak i węglowodany, Masz jeszcze kotlety sojowe firmy sante gdzie na 100g produktu masz 46 g białka za 3 zł. A i porównaj sobie skład białek dla kulturystów z składem soczewicy soi czy ciecierzycy. Zdziwisz się.
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty dlatego jeśli nie wyjdzie ci żadna konwencjonalna choroba może być konieczna farmakoterapia nerwicy. Polecam grupę o SIBO na Facebooku, kopalnia wiedzy (czasami ludzie rzucają jakieś głupotki, ale rzadko i rozumiem, bo jak kogoś boli i ma dość to zrobi wszystko)
  • Odpowiedz
PS. Swojego pupila też karmisz roślinkami, prawda?


@Radoos: nie, nie karmię roślinkami swego pupila. Roślinkami karmią swoich pupili rzesze wszystkożerców, którzy świadomość na temat żywienia zwierząt mają z reklam Whiskasa. U wegan raczej spotykam się z większym zainteresowaniem nt. diety zwierząt.

To jeszcze doczytaj sobie o przyswajalności tego białka w diecie "wegańskiej" i o tym ile niedoborów witaminowych musisz
Catit - >PS. Swojego pupila też karmisz roślinkami, prawda?

@Radoos: nie, nie karm...

źródło: comment_1586036030qr2mOVyrjkyCpXHamnX9L7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz