Wpis z mikrobloga

Halo @mBank, to bardzo przykre dla mistrzów matematyki z podstawówek jak i szkół srednich, że postanowiliście zaoszczędzić niewielką dla was sumę, nie przyznając w tym roku stypendiów najlepszym matematykom wśród uczniów polskich szkół. Nie dość, że zostali skrzywdzeni przez los i decyzję ministerstwa, że nikt z nich nie otrzyma tytułu laureata, to jeszcze korzystając z kruczków prawnych zaoszczędzicie kilka złociszy. Moim zdaniem żenująca i krzywdząca postawa szczególnie w tym trudnym czasie, gdzie tak w cenie jest solidarność międzyludzka.

Regulamin programu stypendialnego Mistrzowie Matematyki-Stypendia Fundacji mBanku przewiduje przyznawanie stypendiów motywacyjnych laureatom Olimpiady Matematycznej i Olimpiady Matematycznej Juniorów na postawie wyników zawodów III stopnia, które w związku z sytuacją epidemiologiczną w roku szkolnym 2019/2020 nie odbędą się. Decyzją fundatora stypendiów, Fundacji mBanku, stypendia w programie stypendialnym Mistrzowie Matematyki w roku 2020 nie będą przyznawane.


#banki #mbank #fundacja #matematyka #szkola #szkolastandard #nauka #januszemarketingu #takasytuacja #ciekawostki #koronawirus #polska #centusie
  • 10
@szwe:
1. odbyły się 2 etapy. Wyłoniono finalistów. Na bazie wyników 2 etapu przyznano wyróżnienia różnych stopni.
2. Dla mBanku to niewielka suma.
3. Nie wnikam. Skrzywdzili konkretne roczniki uczniów. Nie daj komuś cukierka, kto na to pracował cały rok albo dwa, a daj komuś innemu. Marne pocieszenie dla tego, komu nie dasz. A mówimy o nastolatkach.
@winylove: 1. okej, faktycznie jakby się uparli to pewnie szło z tej grupy, która zapewne jest większa niż ta docelowa, wyłonić laureatów w jakiś sposób.
2. dla mBanku pewnie tak, chociaż nadal nie wiem skąd te wnioski. Tutaj jednak jest fundacja która pewnie żyje swoim życiem i jest tylko finansowana przez mBank.
3. Czy ja wiem czy skrzywdzili. To tylko dobra wola mBanku że decyduje się na finansowanie konkursu. Regulamin był
@szwe:
Ad.2. Nie jest napisane ile mają wydać kasy i na ilu uczniów. Mogli dać mniej, mogli więcej a nie dadzą nic nikomu. Ani jednego stypendium. Fundacja ma w nazwie mBank więc ma za zadanie robić pozytywny PR dla @mBank. Co innego, gdyby nazywała się inaczej i miała inne logo.
Ad.3. W regulaminie olimpiad MEN jest napisane, że muszą być trzy etapy. I co? MEN wydał rozporządzenie i zmieniono wszystkie
@szwe: zawołam. Ale już tłumaczyłem. Choćby przekazali tą kasę na inne dzieciaki to komuś je zabrali. Komuś, kto pracował na nie ciężko i długo gdy inni sobie np. w tym czasie grali w gry.
@TankDriver: jest taki czas, że teraz odsiewa się ziarno od plew. Widać kto jak zachowuje się w czasie epidemii. Kto zwalnia pracowników, a kto stara się ocalić miejsc pracy. Kto wykorzystuje sytuację aby nie ponosić jakichś kosztów, a kto się od zobowiązań nie miga. Tylko tyle i aż tyle.

Tacy jak ty krytykują 500+ bo idzie na "patologię". A tu obrażasz "marką" gdy o żadnej patologii nie ma mowy. Gratuluję podejścia,
@winylove, zdecydowaliśmy, że w tym roku nie przyznamy stypendiów dla laureatów Olimpiady Matematycznej i Olimpiady Matematycznej Juniorów. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, zawody nie zakończyły się, a więc nie ma listy laureatów, których moglibyśmy nagrodzić stypendiami. Decyzję podjęliśmy na podstawie regulaminu programu stypendialnego "Mistrzowie Matematyki".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@winylove: Ty za to traktujesz dobrowolną akcję jakby była obowiązkiem. Jaki wygibas logiczny wykonałeś żeby porównać solidarność społeczną do zachowania zgodnego z regulaminem. Tacy jak ja nie krytykują 500+ bo korzystają z niego. Tacy jak ty za to uczą dzieci od małego, że trzeba się ścigać i po to się uczyć żeby dostać pieniądze.