Wpis z mikrobloga

Czy istnieje sens korzystania z wakacji kredytowych w ING (kredyt konsumencki) .Zakładając że finansuje kredyt wynajmem mieszkania z którego wpływy i tak dostanę na konto od wynajmującego. Mam zamiar gotówkę z najmu kumulować na koncie podczas wakacji żeby po upływie wakacji kredytowych nadpłacić kredyt o odłożona kwotę . (Czy nadpłacona kwota obniży odsetki na tyle że będzie to korzystne dla całego kosztu kredytu) #kredyt #banki #ekonomia #ing
  • 13
@wacek901 też się nad tym zastanawialem.

wg symulacji dostępnej na stronie ING przy kredycie na 25 lat, na 250 tys zawieszenie półroczne kosztuje 9900 pln, w ten czas odłożysz 7560 pln. Dodatkowo po odwieszeniu kredytu przez najbliższe 8 rat spłacasz praktycznie same odsetki, czyli zysk banku za to że Ci dał wakacje.

Nie umiem zrobic symulacji dla każdej konkretnej kwoty bo zyski/straty mogą być różne w zależności od długości kredytowania. Wydaje mi
@GrubyTucznik No ja mam 48 k konsumenckiego na 56 rat . Rata wychodzi mi po 1011 PLN . Najemca płaci mi 1000 PLN i liczyłem że korzystając z wakacji odłożę tą kwotę i nadplace kapitał oszczędzając odsetki
Mam zamiar gotówkę z najmu kumulować na koncie podczas wakacji żeby po upływie wakacji kredytowych nadpłacić kredyt o odłożona kwotę


@wacek901: bardziej się opłaci na bieżąco płacić, a jesli gotówka z najmu jest wieksza to nadwyżkę odkładać i nadpłacić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wacek901: przecież zawieszana jest tylko część kapitałowa raty. Odsetki dalej płacisz. Więc ja tu nie widzę żadnego zysku a tylko stratę, bo płacisz tylko odsetki a kapitał się nie zmniejsza.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: ok, jeśli to jest całkowite zawieszenie raty bez żadnych dodatkowych opłat, to się opłaca. Jedyne co można wziąć pod uwagę to ile razy można z tego skorzystać i czy nie zostawić tego na wypadek jakiś problemów finansowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wacek901: no nie orientuje się bo nie znam tej oferty. Masz wszystkie dane. Wystarczy siąść i policzyć ile się zwiększy koszt kredytu przez wakacje kredytowe i ile się zmniejszy przez nadpłatę odłożonych przez ten czas pieniędzy.
Dokładnie dlatego zadałem pytanie dla kogoś kto już to orientacyjnie liczył u siebie / orientuje się w temacie czy to może wyjść korzystnie
@GrubyTucznik No ja mam 48 k konsumenckiego na 56 rat . Rata wychodzi mi po 1011 PLN . Najemca płaci mi 1000 PLN i liczyłem że korzystając z wakacji odłożę tą kwotę i nadplace kapitał oszczędzając odsetki


XD
@wacek901