Wpis z mikrobloga

Mam pytanie jako zielony w tych sprawach. Posiadam rejestrator NVR konkretnie taki:
BCS NVR0401E
Posiada on kodek kompresji zapisu wideo H.264. Rozumiem, że kompatybilna z nim będzie tylko kamera, która nagrywa też w H.264 bo kamera H.265 nie będzie wstecznie kompatybilna ze starszym kodekiem? Jaką budżetową kamerę IP z WiFi i funkcją zdalnego obracania PTZ byście polecili do mojego rejestratora? Gdzieś wyczytałem, że dobrą jakość rejestrowanego obrazu w stosunku do ceny, mają kamery IP marki BESDER z aliexpress, jednak te z funkcją PTZ, które przejrzałem, kompresują w H.265 i nie znalazłem żadnej z H.264. Kamera ma wisieć wewnątrz i monitorować parking przez szybę. Z góry dzięki za odpowiedzi.

#monitoring #cctv #kamery #kameryip #alarm #elektronika
  • 4
@nowwoj: Dobrze rozumiesz, rejestrator najprawdopodobniej wyświetli coś o niewłaściwym strumieniu i tyle zobaczysz. Ale bardzo prawdopodobne że w ustawieniach kamery będziesz miał do wyboru między H.264 i H.265.
Co do PTZ to musisz brać pod uwagę jeszcze jeden parametr. Niestety nie podają w katalogach czy 50% kamer działa jeszcze w pełni po roku. Tak naprawdę to nie mam z tym żadnych doświadczeń, ale ludzie często mówią że tanie obrotówki mogą paść
W najnowszych kamerach jakie kupowałem mam H265+, H265 oraz H264. Myślę, że w większości kamer będziesz miał możliwość skonfigurowania strumienia z H264 - z prostego powodu: to nadal bardzo popularny kodek i sprzedawca kamer zamykał by sobie sprzedaż klientom którzy robią tylko upgrade części sprzętu.
sprzedawca kamer zamykał by sobie sprzedaż

@bialy100k: Jest jeszcze lepszy powód, teraz zacząłem się zastanawiać czy to z przesądu, czy z przyzwyczajenia, ale podstrumień właściwie zawsze zostawiam jako 264