Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na wykopie możemy zobaczyć dosłowny festiwal pogardy dla PiS i Kaczyńskiego. Tysiące wykopów i plusów zbierają znaleziska i wpisy mówiące o próbie manipulowania wyborami, łamaniu prawa i konstytucji.

I jak teraz przypomnę sobie co na wykopie mówiono jeszcze parę lat temu o ludziach, którzy protestowali przeciwko PiSowskim zmianom w TK, Sądzie Najwyższym, KRS, PKW, tempie legislacji itd. to mnie pusty śmiech ogarnia.

Te wszystkie "OTUA", "NADZWYCZAJNA KASTA", "PUCZ", "UBywatele" itp. - wszystko to powtarzaliście jak katarynki, wyśmiewając ludzi, i ekspertów z całego świata którzy dokładnie wiedzieli do czego to wszystko prowadzi i jak się kończy brak kontroli nad władzą.

Myślicie, że po co Kaczyński z PiSem robił marsz przez wszystkie instytucje? Serio wierzyliście, że to po to by pozbyć się "postkomuny", "układu" i "kasty"?

Nie, to wszystko było dla takich momentów jak ten. Że jak będzie potrzeba, to nikt nie będzie w stanie mu się postawić. Nie będzie żadnej instytucji, która będzie niezależna lub nieskompromitowana przez usłużne, rządowe media.

Oligarchii (czy jak chcecie to sobie nazwać) nie wprowadza się wciśnięciem jednego przycisku, to nie gra komputerowa. To jest powolny proces, erozja, trwająca często latami. Kaczyńskiemu nie można odmówić cierpliwości i planowania długoterminowego - i to wszystko było dokładnie tak pomyślane, że jak już się ktoś obudzi i powie "chwila, chwila, tak się nie robi" to się rozejrzy i zobaczy, że tak naprawdę nie ma już nikogo ani niczego, kto może to powstrzymać. I nawet nie będzie w stanie wskazać palcem tego jednego momentu, gdy to wszystko poszło się walić.

Obudziliście się z ręką w nocniku a Kaczyński z was się śmieje - i ma racje.

Zacytuje na koniec słowa proroka, bo lepiej się tego nie da określić. - "tak się powinno was je%ać jak tylko może was je%ać PiS, Platforma was tak nie wyruc%ała jak wyruc%a was PiS"

Dobranoc.

#neuropa #polska #polityka #4konserwy #pis #wybory
Pobierz rzep - Dzisiaj na wykopie możemy zobaczyć dosłowny festiwal pogardy dla PiS i Kaczyńs...
źródło: comment_1585394275SjY0Hs7bWKlivyuBlncl9e.jpg
  • 54
@rzep: ludzie się nabijali z KOD-u i podobnych, bo ci ludzie obudzili się nagle, gdy wygrał PiS, i zaczęli sobie uświadamiać, jak działa polityka, jak działa demokracja. I uznali swoje przemyślenia za tak Głębokie i Istotne, że zaczęli o nich w kółko trajkotać… Tymczasem to były odkrycia na miarę „ej, ludzie, Sejm się zbiera, pewnie będą nowe ustawy przegłosowywać! Ludzie, słuchajcie, nowe ustawy będą!”

No… tak. Taka jest cała ta idea.
@rzep

I jak teraz przypomnę sobie co na wykopie mówiono jeszcze parę lat temu o ludziach, którzy protestowali przeciwko PiSowskim zmianom w TK, Sądzie Najwyższym, KRS, PKW, tempie legislacji itd. to mnie pusty śmiech ogarnia.

Nie wiem o czym ty piszesz jakbyś był na Wykopie nie wiem kim xD

Ja krytykuję wszystkich, bo nie ma okoliczności łagodzących, bo teraz jest PiS.
Mnie od 3 lat męczy pytanie czy model Kaczyńskiego i Orbana da się wprowadzić w każdym kraju czy po prostu to Polacy są mentalnie dziczą ze wschodu, którą bogaty zachód ubrał w amerykańskie dżinsy i wsadził do niemieckich używanych samochodów klasy premium, żeby przypominali cywilizowane społeczeństwo.


@ZaplutyKarzelReakcji: ja bym powiedział, że teoretycznie w każdym, tylko że w wielu krajach demokracja jest już na tyle „okopana”, że wywalenie któregoś ze starych obozów
@rzep: A pamiętasz trwający kilkanaście (albo nawet kilkadziesiąt) lat festiwal szczucia na Korwina i jego partie?
A tu się okazuje, że tylko ci ludzie w 100% głosują przeciwko chorym pomysłom Kaczora.
@rzep: naprawdę plujesz, wyzywasz, wyśmiewasz innych a mam przypomnieć jak przebiegało głosowanie ws postawienia zioby czy Macierewicza przed trybunałem i kogo zabrakło? Czym się od nich różnisz, od tych ludzi których wyśmiewasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ZaplutyKarzelReakcji: najpewniej to pierwsze. Polak nie rozumie, co to demokracja, co to trójpodział, co to jakaś sprawiedliwość. Jego ma być na wierzchu i #!$%@?. Z ekonomią to samo, byle jemu było dobrze, a reszta #!$%@?. Gospodarka #!$%@?, służba zdrowia #!$%@?, bo mnie to nie dotyczy, prywaciarze też #!$%@? bo kradno na pewno zuodzieje hehe. Ważne żebym ja miał pełną michę, a reszta mnie #!$%@?.
Mnie najbardziej bawi te 8mln co pewnie myśli że są rozgarnięci politycznie a tak naprawdę pewnie wszyscy oglądają tvp, mam w domu jednego delikwenta, on i jego znajoma i jej znajomi nie widzą nic poza przekazem jaki dało tvp, bo są zbyt tępi by skorzystać z mózgu i ocenić wszystko jak normalni ludzie.

Nie, nie jesteście mądrzy, jesteście debilami, a pis nas niszczy i rozkłada, ogólniki? 4 lata były na śledzenie tego