Wpis z mikrobloga

@Bolek122: @madryzolw: owszem, brakuje komety, ale plaga szarańczy już jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I piąty anioł zatrąbił:
i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię,
i dano jej klucz od studni Czeluści.
2 I otworzyła studnię Czeluści,
a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
3 A z dymu wyszła szarańcza na
@SKYFander: w zasadzie to atrybutem pierwszego jest łuk

Tajemnica pierwszego jeźdźca



"Najwięcej problemów interpretacyjnych wiąże się z pierwszym jeźdźcem, powszechnie określanym jako Zwycięzca, który nosi łuk i ma na głowie wieniec przynależny wodzom podczas ich uroczystego triumfu. Św. Ireneusz, biskup Lyonu, wczesnochrześcijański teolog z II wieku, był jednym z pierwszych, którzy zinterpretowali tego jeźdźca jako samego Chrystusa. Różni teologowie poparli ten pogląd, powołując się na późniejszy fragment Apokalipsy (Ap 19), gdzie
@Felonious_Gru: Nie zgłębiałam tematu, ale z ciekawości zerknęłam do zielnika i w zasadzie z nazewnictwem w apokalipsie było bardzo blisko tak czy siak. Poniżej rysunek botaniczny, dwie bardzo blisko spokrewnione ze sobą rośliny, po lewej bylicę pospolitą (czarnobyl), po prawej bylicę piołun.
Teraz mamy dość dokładną wiedzę botaniczną, więc te dwie rośliny zostały dokładnie wyróżnione, kiedyś kto to tam wie? kto wie ile odmian bylic znano w czasach bibilijnych? ile ich
Pobierz Drzwiotwieramlokciem - @Felonious_Gru: Nie zgłębiałam tematu, ale z ciekawości zerknę...
źródło: comment_1585417565feIVNe7BjblgxgueiQi2Xq.jpg