Wpis z mikrobloga

#pokazauto #pierwsze4kola #peugeot

Równo 15 lat temu w me ręce trafił taki o to nabytek, Peugeot 309 w najbogatszej wersji (czyli z elektrycznymi szybami i obrotomierzem ((oo)) ) silnik 1.9d i zabójcze 64 konie. Autko z końca produkcji 93 rocznik.
W chwili gdy je dostałem miało ponad 350tkm.
W aucie wymieniłem wnętrze na takie z wersji Gti czyli półksórzane niebieskie fotele i kierownica skórzana czteroramienna. Dostał felgi rajdowe z Coswortha i jeszcze pare innych ciekawych dodatków, autko po 4 latach zgruzował mi emeryt parkując Espero w bagażniku, niestety miekkie blachy peugeota pogniotły się jak torebka papierowa. Najciekawsze że z ubezpieczenia dostałem więcej niż zapłaciłem z to auto, i jeszcze to sprzedałem do Kołobrzegu, gościu przyjechał,zapłacił i wrócił na kołach,kto wie ,może jezdzi do dziś? Wołam #kolobrzeg , może ktoś widział. Auto bardzi wdzięczne, lekkie wiec ta niska moc nie była jakoś mocno uciążliwa, prowadziłem go do 170 km /h ale najlepiej mi się nim jeździło po mieście na rzepaku, palił około 4 litrów, wtedy rzepak w biedronce za 1.99 /l kupowałem xD , mam taki sentyment do tego auta że chętnie bym kupił dziś takiego żeby to sobie podszykować. Auto dało mi mnóstwo wspaniałych wspomnień i przyjaźni z klubu 309-tek , to nie ten typ auta co bmw e36, zloty były pełne kulturki i pozytywnie zakręconych ludzi a nie sebixów i palenia gumy. Wołam @francuskie , znacie takie auto? ( )

Dziś historia zatacza koło i znów wróciłem do Peugeota, z tym że 206cc ((oo))

Po sprzedaży dieselka kupiłem 309gti z francuzkiej policji ale to już była porażka niestety, auto mocno skatowane, troche nim pojezdziłem, zrobiłem wydech sportowy i sprzedałem sebkowi ktory po tygodniu #!$%@?ł silnik ¯_(ツ)_/¯
KickAss - #pokazauto #pierwsze4kola #peugeot 

Równo 15 lat temu w me ręce trafił tak...

źródło: comment_1585309025sCfQav2DwIXMbpCfO8u5vH.jpg

Pobierz
  • 6