Wpis z mikrobloga

@bachus: @wiem_wszystko: @Heksan1992 @Oczko Szwecja jest na takie sytuacje przygotowana od lat. Społeczeństwo też. Każdy ma w domu obszerną broszurę od lat co gromadzić, jak się zachowywać.

Każdy szpital ma zewnętrzny punkt przyjmowania osób z tego typu infekcjami - przycisk który wzywa służby już do tego przygotowane, wiedzą czego się spodziewać, pacjent nie zaraża nic ani nikogo w środku itp.

To Szwedzka firma dostała zlecenie na opracowanie dlugoterminowej szczepionki od
@bachus: Szwecja idzie ta sama droga co reszta krajow - chce wyplaszczyc krzywa. Po prostu tu uwazaja ze moment w ktorym nalezy zdecydowac sie na lockdown kraju lezy w innym miejscu - staraja sie opoznic ten moment tak aby nie rujonowac jednoczenie gospodarki. Dlatego zamknieto jedynie szkoly dla dzieci ktore moga same zostac w domu. W Szwecji decyzje (nie wytyczne, ale decyzje) jak postepowac pochodza od specjalistow a nie od politykow
@wiem_wszystko: Dzienne podawanie liczb nie ma znaczenia - to taki fetysz dla wykopkow (wtym mnie). Ale poczytaj sobie czemu koreanczycy i niemcy badaja jak najwiecej ludzi. Jesli dobrze to rozumiem to chodzi o to aby odizolowac zarazonych a nie wszystkich. Dzieki temu nie musisz byc tak radykalny ze zamykasz caly kraj na 3 msc.
@wiem_wszystko: a skąd masz informację że szwedzi badają "jak najwięcej i izolują chorych"?
szwedzi robią testy praktycznie tylko tym, którzy są hospitalizowani a pojęcie kwarantanny tu nie istnieje.
o czym ty mówisz?