Wpis z mikrobloga

Na początku zaznaczę, że jestem totalnym amatorem dlatego pod żadnym pozorem nie polecam naśladować moich działań.
W zasadzie moja wiedza giełdowa ogranicza się tylko do znajomości truizmów typu: "kupuj jak leje się krew" i coś kiedyś czytałem na mirko, żeby kupować na górce i sprzedawać na dołku, czy jakoś tak...
Mimo wszystko jak wielu z was, szczególnie tych nowych na tagu #gielda również i ja postanowiłem zacząć bawić się w inwestycje i zarobić miliony na tym kryzysie( ͜͡ʖ ͡€)

Moja historia z giełdą zaczęła się wczoraj, kiedy zakupiłem pierwsze spółki do swojego portfela inwestycyjnego i dodałem o tym wpis: https://www.wykop.pl/wpis/48251741/na-razie-ladnie-idzie-wszystko-kupione-dzisiaj-ciu/
Tak jak wspominałem wczoraj w najgorszym momencie straty przekraczały -50 euro, a w najlepszym zyski przekroczyły +60 euro. Sytuacja wyglądała tak, że po kiepskim początku było zielono, żeby 15 minut przed zamknięciem giełdy spaść do -25 euro. Wiem, że o zyskach czy stratach możemy mówić dopiero po zamknięciu pozycji, ale mam nadzieję, że nie pogniewacie się zbytnio o ten skrót myślowy. Również zanim rekiny biznesu z wykopu mnie zjedzą, chciałbym oświadczyć, że robię to dla czystej zabawy i liczę się z możliwością straty. Na obecną chwilę zainwestowałem około 10k i mam ustawione już zlecenia na drugie tyle jak będą jeszcze większe spadki(screen ze zleceniami w komentarzu na dole).
W ogóle uważa, że obecna sytuacja jest ciekawa bo jeszcze chyba nigdy w historii nie mieliśmy sytuacji gdzie FED ogłosiłby nieskończonego QE.[Przed chwilą się dowiedziałem co znaczy to QE i chciałem zabrzmieć profesjonalnie xD Dla niewtajemniczonych QE(quantitative easing) jest poluzowaniem polityki pieniężnej, czyli zwiększeniem podaży pieniądza w obiegu - to ten słynny "dodruk" gotówki.] Do tego mamy recesję spotęgowaną przez strach przed pandemią. Na obecną chwilę w stanie Nowy Jork już mamy prawie 40k przypadków i 385 zgonów z powodu koronawirusa. Dobra, koniec zanudzania, przejdźmy do podsumowania dzisiejszego dnia.

W dniu dzisiejszym zrobiłem parę bardzo małych zakupów:
Liberty SiriusXM w liczbie akcji wynoszącej: 1 za 30,72 USD
Delta Air Lines w liczbie akcji wynoszącej: 1 za 32,40 USD
Kroger CO w liczbie akcji wynoszącej: 1 za 28,22 USD

Na koniec dzisiejszego dnia portfel inwestycyjny zyskał: +101,12 EUR
Łącznie od początku(t.j. wczoraj) portfel inwestycyjny zyskał: +62,94 EUR

Mam zamiar wrzucać codzienne podsumowanie wyników portfela albo ewentualnie do czasu jak wszystko stracę lub mi się najzwyczajniej znudzi.
Co prawda są to inwestycje długoterminowe(minimum 3-5 lat), nie bawię się w spekulacje i raczej bezsensu jest codzienne sprawdzanie, ale w moim sercu mocno akcja #zostanwdomu dlatego z nudów sobie jednak popatrzę raz na dzień jak sytuacja wygląda(wczoraj przesiedziałem cały dzień przed komputerem i śledziłem non-stop jak wartość portfela ulega zmianie, a ulegała sporo bo była niezła huśtawka) i dam wam znać.
Standardowo osoby zainteresowane, które chcą się przekonać, czy my maluczcy, którzy nie mają pojęcia o giełdzie mogą na niej coś zarobić w czasach kryzysu, zapraszam do śledzenia tagu => #inwestoramator
Natomiast tym nie tych zainteresowanym polecam wrzucenia tagu na #czarnolisto

Jeżeli ktoś was chce również pobawić się w inwestycje polecam platformę Degiro. Rejestrując się z mojego reflinka:
https://www.degiro.pl/member-get-member/rozpocznij-inwestowanie.html?id=D3524037&referral_name=Adrian%20%C5%81ukasz%20Wo%C5%BAniak&utm_source=mgm
dzięki któremu otrzymasz zwrot 20 EUR za opłaty transakcyjne, jeżeli wcześniej wykorzystasz 20 EUR w opłatach transakcyjnych w ciągu 3 miesięcy od rejestracji.
Dla pozostałych tutaj czysty link: https://www.degiro.pl/

#inwestycje #inwestowanie #degiro #ekonomia #finanse #wilkzwallstreet
shinigami26 - Na początku zaznaczę, że jestem totalnym amatorem dlatego pod żadnym po...
  • 15
@yaas: No przyznaję, że trochę poszło na same prowizje, ale dywidenda powinna mi to zwrócić w najbliższym czasie, a poza tym skoro mam trzymać długoterminowo to nie wydaje mi się, że ma to duże znaczenia. Ogólnie to doszedłem do wniosku, że skoro nie wiem do końca co robię to taka duża dywersyfikacja może uchronić mnie przed większymi stratami...
@shinigami26: Od 20 marca szukam sposobu na łatwe inbezpieczne kupowanie akcji w USA, ale się poddaje i wejdę w Degiro z Twojego refa. Na polskiej giełdzie mam 15k, ale bardziej interesuje mnie kupno z indeksu S&P500 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oprócz chęci zarobienia na kryzysie, zależy mi na ucieczce przed inflacja, dlatego ostatni sposób na schowanie PLN to dokupienie BTC jak spadnie w okolice 23.000zł (a spadnie).
Dlaczego tak ogromy rozrzut? Możesz się połapać co dzieje się w każdej z tych firm?


@kamil-wasniewski: 50% kapitału mam w 4-5 firmach i to głównie na nich staram się skupiać głównie uwagę. Nie sądzę, żeby tym firmom groziły jakieś większe problemy w dłuższej perspektywie. Większość z nich ma nawet większy kapitał, niż największy bank polski i takie powiązania międzynarodowe, że inwestycje w te korporacje są bezpieczniejsze, niż trzymanie u nas gotówki