Wpis z mikrobloga

No nie mogę z jednego artykułu na onecie. Biedne nauczycielki płaczą, bo kazali robić zajęcia przez internet, a one przecież nawet nie wiedzą jak wysłać maila. :c

"Od trzech dni tłumaczę mojej 60-letniej mamie, czym jest Messenger, jak wysłać zbiorowego maila i jak założyć grupę na Facebooku. Mieszkam 300 km od niej, więc komunikujemy się przez telefon, co znacznie utrudnia szkolenie mamy. Czy rządzący zastanowili się, jak wielką presję czują nauczyciele w wieku emerytalnym, którzy dotychczas korzystali z mediów społecznościowych głownie po to, by podziwiać na zdjęciach i filmach swoje wnuki?" - pyta poirytowana córka nauczycielki. "Żal mi mamy, gdy słyszę w słuchawce, że jest bliska płaczu, bo najzwyczajniej w świecie ta sytuacja ją przerasta. Dla starszych wiekiem nauczycieli praca zdalna to jest kosmos" -dodaje.

Jest XXI w. i sądzę, że takie osoby jak nauczyciele powinny jakoś ogarniać tego typu rzeczy. A tym czasem pewnie gadają na młodych, że oni to teraz nic nie umieją, tylko w te kąkutry klikają.
Aż mi się taki śmieszny obrazek przypomniał.

#koronawirus #szkola #studbaza #edukacja #gownowpis
Pobierz jebola - No nie mogę z jednego artykułu na onecie. Biedne nauczycielki płaczą, bo kaz...
źródło: comment_1585169048YZPpB2AKJvueQ7k3JfqOYz.jpg
  • 36
Jest XXI w. i sądzę, że takie osoby jak nauczyciele powinny jakoś ogarniać tego typu rzeczy. A tym czasem pewnie gadają na młodych, że oni to teraz nic nie umieją, tylko w te kąkutry klikają.

@jebola: Bo nic nie umieją? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Parę tysięcy lat temu, pewien filozof miał kaprys zmierzyć jak duża jest ta nasza planeta. (Tak, to że ktokolwiek w znanych nam czasach
@jebola: "rodzice dzieci irytują się podwójnie, bowiem muszą godzić obowiązki pracy z domu z odrabianiem prac domowych"

No i co jeszcze? Może obiady mu mam gotować? Nie dość że do pracy chodzić to jeszcze się dzieckiem interesować! Tak to szło do szkoły i jak coś nie umiało to się #!$%@?, pokrzyczy że nie uważa i gotowe! A tak siedzi w domu, ogląda te wykłady i co rozmawiać z nim mam o
Od trzech dni tłumaczę mojej 60-letniej mamie, czym jest Messenger, jak wysłać zbiorowego maila i jak założyć grupę na Facebooku. Mieszkam 300 km od niej, więc komunikujemy się przez telefon


@jebola:

A o współdzieleniu ekranu słyszał? Opcja dostępna w każdym dzisiejszym komunikatorze. Po co męczyć się przez telefon?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@jebola: 60 lat to nie problem i świetnie sobie radzą, wystarczy tylko chcieć. Mam przełożonych 60+ którzy zasuwają na ipadach, piszą maile na laptopach i normalnie ganiają po internetach. Jak słyszę panią nauczycielkę, ktora przez pół zycia odbijała kserówki z krzysztofa pozdro albo innego kangura 1980, że płacze, bo NIE MIAŁA CZASU XD ogarnąć przez 50 lat jak się klika w ten kąkuter, to mnie skręca...
@jebola: Zastanawia mnie co sądzisz o analogicznej sytuacji - Twój szef w pracy nagle zaczyna wymagać od Ciebie formy pracy, do której nigdy nie zostałaś przeszkolona, dajmy na to teraz masz jeździć do klientów samochodem pomimo tego, że nie masz prawa jazdy i zatrudniając cię szef go nie wymagał. Kurs masz zrobić samemu, niech cię mąż nauczy, każda ma przecież męża który umie jeździć. A zanim się nauczysz to on Cie