Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś pomóc przy zakupie Assassin's Creed? Chciałem sobie kupić całą serię na PC, ale tego jest tyle części na steamie i uplay że nie wiem co mam kupić, od #!$%@? części, od #!$%@? DLC, od #!$%@? różnych wersji tych samych części, jak to ogarnąć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę kupić tylko główną serię, może mi jakiś fan serii ogarnąć listę co kupić i w jakiej kolejności ogrywać aby było chronologicznie?

#assassinscreed #steam #uplay #gry
  • 14
@junoreactor: Właśnie wspieram się wiki, ale tam nie ma opisu czy brać Odyssey standard, ultimate, gold, czy deluxe jakie DLC warto brać, a które to tylko jakieś kosmetyczne dodatki. Liczę na takie praktyczne wskazówki graczy
@voot: Główna seria to 3 części oznaczone numerkami czyli Assassin's Creed, AC2 i Ac3. Między dwójką a trójką były dwie części (Brotherhood i Revelations) ale rozwijające historię bohatera z części drugiej. Bardzo podobne mechanicznie ale wprowadzające fajne rozwiązania i warte ogrania.
Po Assassin's Creed 3 (w którym ten duży wątek się kończy) było Black Flag już z zupełnie innymi bohaterami, takie 'pirackie'.
Potem Unity które wyszło bardzo średnio, Czasy rewolucji francuskiej.
@voot: Historia Ezio, zdecydowanie najlepszy okres tej serii:

Assassin's Creed
Assassin's Creed II
Assassin's Creed Brotherhood
Assassin's Creed Revelations
Assassin's Creed III

Cała reszta to mniej lub bardziej samodzielne opowieści:

Assassin's Creed IV Black Flag (jeden z najgorszych asasynów, nie warto)
Assassin's Creed Unity (fenomenalna gra)
Assassin's Creed Syndicate (jak chcesz pobiegać po wiktoriańskim Londynie to warto)
Assassin's Creed Origins (średnia gra)
Assassin's Creed Odyssey (pod względem gejmpleju bardzo podobna do
@Zyvik1581: @Jacek_Placek_Na_Oleju: @MrPawlo112: @RoyKeane: Dzięki za pomoc, przesiedziałem na tym Uplay z pół godziny, pootwierałem te części które napisaliście i każdą po kolei przejrzałem którą wersję warto wybrać. Tylko po co oni narobili tych wersji, niektóre dodają tylko jedną misję i nic poza tym.

Początkowo dodałem do koszyka części od 1 do Syndicate (minus Black Flag i Unity bo te miałem już wcześniej), bo założyłem sobie limit około
@Pafeuuu: Rouge też wziąłem, uznałem że to jakaś część obok głównej serii skoro nie pisali, ale wziąłem, bo kosztowała tylko 19 zł.
Już od dawna chciałem się wziąć za tę serię, ale odwlekałem przez ciągły brak czasu, liczę na dobrą rozrywkę :)
@voot: Część pierwsza jest słaba i powtarzalna najlepiej obejrzeć gampelay na yt. Najlepsza jest część II i Brotherhood.

Całość to przynajmniej:

Assassin's Creed II
Assassin's Creed Brotherhood
Assassin's Creed Revelations
Assassin's Creed III

Ta gra jest jak serial. W kolejnej części są dalsze losy itd.