Wpis z mikrobloga

Kolejne hity z pewnej firmy ze Szczecina. Chłopak z działu Technology ma dzisiaj urodziny i przyniósł z tego powodu ciasto, aby umilić wszystkim jakże trudny teraz czas, a jego kierowniczka postanowiła wręczyć mu wypowiedzenie. Kazano mu wczoraj, by pojechał do magazynu należącej do tej firmy w Niemczech, żeby zainstalował coś jako informatyk, jednak ten nie zgodził się ze względu na obecną epidemię. Powiedziano mu, że pojedzie jako kierowca dostawczaka, to nie będzie miał nawet kwarantanny. Ten dalej się jednak nie zgodził, więc szef firmy powiedział, że nie chce go jako pracownika, więc owa kierowniczka działu podziękowała mu dzisiaj za współpracę. Trzymajcie mnie, bo oszaleję.

#covid19 #koronawirus #firma #praca #pracbaza #szczecin #zalesie #januszebiznesu
  • 72
  • Odpowiedz
@CITRIPIO: nie było to najprzyjemniejsze zachowanie, ale ma do tego prawo. W końcu nie wykonał polecenia pracodawcy, a nie ma żadnych przepisów które by go usprawiedliwiały
  • Odpowiedz
@mikigal: zasugerowali mu by pojechał jako kierowca dostawczaka, którym nie był by celowo uniknąć kwarantanny. jeśli ma to gdzieś na piśmie np. mailu to wygra w każdym sądzie. nie zgodził się na łamanie przepisów i oszukiwanie, pracodawca za takie polecenie służbowe nie może go wywalić. tylko pytanie czy był mądry i zabezpieczył dowody lub poprosił o oficjalne polecenie na piśmie.
  • Odpowiedz
@mikigal: No ale on pracuje jako kierowca dostawczaka, albo informatyk. Nie może być na dwóch stanowiskach naraz. Jeżeli miał jechać tam jako informatyk to nie może ze względu na obostrzenia, jeżeli jako informatyk pod przykrywką kuriera no to sorry ale to jest przewał. Pracodawca Janusz.
  • Odpowiedz
Czy pracując jako informatyk, technolog, ktokolwiek, byś poszedł szorować kible, nie umniejszając nikomu, bo Twój szef Ci tak nakazał?


@Underoathx: Tak. I masz nawet taki obowiązek. Przeczytaj sobie umowę o pracę jeśli taką masz.
Co nie zmienia faktu ze tu nie chodziło o wykonywanie innych obowiązków niż podstawowe a o branie udziału w naruszeniu przepisow.
I tylko dlatego gość wygra sprawę jeśli ją wytoczy Januszexowi.
  • Odpowiedz
@Underoathx: Tak. I masz nawet taki obowiązek. Przeczytaj sobie umowę o pracę jeśli taką masz.


@wbielak: Jesteś w ogromnym błędzie, porozmawiaj z jakimkolwiek BHPowcem.

Jeżeli nie ma tego obowiązku w umowie masz prawo odmówić. Tymbardziej jeżeli to jest oszukiwanie i łamanie prawa.
  • Odpowiedz
Tak. I masz nawet taki obowiązek. Przeczytaj sobie umowę o pracę jeśli taką masz.


@wbielak: Chyba cię poje*ało. Masz obowiązek wykonywać tylko polecenia związane z twoim stanowiskiem, które dodatkowo nie narażają cię na niebezpieczeństwo, chyba że zgadza się na to wprost w umowie o pracę i dalej jest to legalne. Podpisanie umowy o pracę nie sprawia, że stajesz się sługą swojego pracodawcy.
  • Odpowiedz
@wbielak: xDDDD nie wiem jaka masz umowe, ale ja w mojej mam wyszczegolnione obowiazki, i nawet #!$%@? sam pan jezusek moze przyjsc i jak chce cos odemnie co nie jest w umowie to moze palic gume...skad ty sie urwales typie, ze twierdzisz ze pracodawca moze zmienic warunki umowy jak mu sie podoba
  • Odpowiedz
. Chłopak z działu Technology ma dzisiaj urodziny i przyniósł z tego powodu ciasto, aby umilić wszystkim jakże trudny teraz czas


@CITRIPIO: No cholernie rozsądne, dzielenie się domowym ciastem w trakcie pandemii. Do Niemiec bać się jechał, ale tego to już jego mózg nie ogarnia.
  • Odpowiedz