Wpis z mikrobloga

Kolejne hity z pewnej firmy ze Szczecina. Chłopak z działu Technology ma dzisiaj urodziny i przyniósł z tego powodu ciasto, aby umilić wszystkim jakże trudny teraz czas, a jego kierowniczka postanowiła wręczyć mu wypowiedzenie. Kazano mu wczoraj, by pojechał do magazynu należącej do tej firmy w Niemczech, żeby zainstalował coś jako informatyk, jednak ten nie zgodził się ze względu na obecną epidemię. Powiedziano mu, że pojedzie jako kierowca dostawczaka, to nie będzie miał nawet kwarantanny. Ten dalej się jednak nie zgodził, więc szef firmy powiedział, że nie chce go jako pracownika, więc owa kierowniczka działu podziękowała mu dzisiaj za współpracę. Trzymajcie mnie, bo oszaleję.

#covid19 #koronawirus #firma #praca #pracbaza #szczecin #zalesie #januszebiznesu
  • 72
@InterferonAlfa_STG: > Jeżeli zmiany warunków pracy mieszczą się w zakresie uprawnień kierowniczych pracodawcy i mają formę polecenia służbowego, nie wymagają zastosowania trybu wypowiedzenia zmieniającego, gdyż istotą stosunku pracy jest świadczenie pracy pod kierownictwem pracodawcy.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rozszerzenie-zakresu-obowiazkow-pracownika

Osobiście rekomendowałem jako PM wywalenie świetnego deva który miał tak wysokie poczucie zajebistości ze odmówił mycia kubków i czyszczenia ekspresu do kawy "bo nie jestem #!$%@?ą sprzątaczką".
Fakt że obecnie na kontrakcie mam się
@InterferonAlfa_STG: Ten przypadek był akurat rażący.
Ludzie mieli swoje kubki i były naczynia wspólne.
Gwiazda rocka zrobiła sobie kawkę we wspólnym kubku bo w swoim miała coś innego. I ten wspólny trafił do zlewu. Poproszony grzecznie żeby umył PO SOBIE powiedział ze od tego jest sprzątaczka.

Jeszcze raz żeby była jasność. W normalnym wypadku jeśli trzeba coś podłączyć w innym mieście to wsiadam w auto i jadę podłączyć. Nawet jeśli jest
Ten przypadek był akurat rażący.

I ten wspólny trafił do zlewu. Poproszony grzecznie żeby umył PO SOBIE powiedział ze od tego jest sprzątaczka.


@wbielak: tak wyglada every day routine w firmach programistycznych. Ludzie maja 2-3 monitory 24"-27", 1TB PCIE mvne SSD i 32gb RAMu, a sprzątaczka pakuje i rozpakowuje zmywarkę. W niektorych jeszcze chodzi do sklepu na posylki/ przynosi napoje do biurka, robi kanapki.
Rozumiem, ze typ byl chamski, ale wymaganie