Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, bo nie chce mi się odpisywać pojedyczno na każde otagowanie mnie w postach dotyczących #koronawirus i nowych ograniczeń w przemieszczaniu. Odpowiadam: Można wychodzić w celu niezbędnych codziennych potrzeb do których zaliczać się będzie między innymi:
-pojechanie do różowego czy niebieskiego
-jednorazowe wyjście w celach sportowych (możesz se pobiegać czy pojeździć na rowerze, ale nie w skupisku ludzi)
-wyjść z rodziną na spacer (rodzin nie obejmuje ograniczenie do 2 osób)
-wyjście na zakupy
-wyjście do apteki

czego nie można:

-szlajać się bez celu z kolegami po mieście
-walić wódy i browarów po krzakach (również samemu)

@Prozdrowotny
#prawo #ciekawostki #policja #panbagieta
  • 150
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sierzant_Bagieta: mógł byś podać podstawę prawną do ukarania delikwenta karą 5000 zł za nieprzestrzeganie w. w. ograniczenia oraz z czego wynika że to akurat 5k, a nie np. 50 000?..
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta:

Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi

Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi

Którzy to ci najbliżsi? Mogę sobie wyjść do najbliższych przyjaciół 8osob i zrobić imprezę w remizie?
  • Odpowiedz
Ale wy jesteście #!$%@? głupi to pojęcie ludzkie przechodzi. Uwalić się na #!$%@? w domu, a nie #!$%@? szukacie dziury w całym prawnicy #!$%@?. Wyjątkowe okoliczności, a jęczycie jakby wam dożywocie przybili. Nawet mi was nie żal przygłupy.
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta: ej, a jak ogólnie zapatrujecie się na opcję ludzi kręcących się pojazdami? mam na myśli kółko samochodem czy motocyklem 'bez celu'. Niby jadąc samemu czy z bliską osobą nie stwarza się zagrożenia dla innych, ale jest to zbędne podnoszenie ryzyka, bo może trzeba będzie na stację zjechać, albo wezwać lawetę, czy można ulec wypadkowi i niepotrzebnie służby męczyć. Temat aktualnie mocno wałkowany na wszelkich grupach i forach motocyklowych, bo
  • Odpowiedz
@BSn9jBwxuhBXN niech biorą! Wahacz mam do wymiany, dogadamy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie rozporządzenia są wprowadzane na kolanie, no każdy dzień zwłoki może być na wagę złota. Ja bym się nie spinal, tylko interpretował z głową. Tego samego spodziewajmy się po funkcjonariuszach.
  • Odpowiedz