Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki, bo nie chce mi się odpisywać pojedyczno na każde otagowanie mnie w postach dotyczących #koronawirus i nowych ograniczeń w przemieszczaniu. Odpowiadam: Można wychodzić w celu niezbędnych codziennych potrzeb do których zaliczać się będzie między innymi:
-pojechanie do różowego czy niebieskiego
-jednorazowe wyjście w celach sportowych (możesz se pobiegać czy pojeździć na rowerze, ale nie w skupisku ludzi)
-wyjść z rodziną na spacer (rodzin nie obejmuje ograniczenie do 2 osób)
-wyjście na zakupy
-wyjście do apteki

czego nie można:

-szlajać się bez celu z kolegami po mieście
-walić wódy i browarów po krzakach (również samemu)

@Prozdrowotny
#prawo #ciekawostki #policja #panbagieta
  • 150
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta: to ja mam jedno pytanie. Z kategorii tych głupszych ale pytam poważnie: na terenie swojej posesji mogę łazić po działce bez powodu, czy muszę stricte siedzieć w domu?
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta: jestem ciekawy jak oceniasz tą słynna rządową apke "kwarantanna domowa". jakoś to wam ułatwia zycie faktycznie? bo opinie latają takie, że to działa mniej niż bardziej, i policja i tak musi łazić po ludziach.
  • Odpowiedz
@Sierzant_Bagieta: a ja mam bardzo ciekawe pytanie. Czy mogę z żoną jeździć sobie autem (nie wychodząc z niego) po osiedlu, grając w pokemony? Technicznie rzecz biorąc nikogo nie narażam, bo poza trzema metrami dzielącymi drzwi mojego samochodu i furtki (na zadupiu) to dupy na świat zewnętrzny nie wystawiam.
  • Odpowiedz