Wpis z mikrobloga

@Kocia_mietka trochę zmanipulowalem dane :) tzn. Nie sklamalem, próbowałem różnych przepisów ale nigdy nie robiłem pszennego chleba. Zawsze z przewagą maki zytniej, różne mixy itp. No i różowej bardzo smakowało, a dla mnie średnio
@Kocia_mietka pytanie czy kiedykolwiek kupiłaś w piekarni świeży, jeszcze ciepły chleb, czy porównujesz go do jakiegoś przeleżanego gniota z biedronki.
Obliczenia nie uwzględniają zapłaty za czas pracy własnej ¯_(ツ)_/¯
Ogolnie wlasny chleb spoko. Pytanie jak szybko wam się znudzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DumanMistrz: zdarzylo mi sie kupic cieply chleb i nie powiem ale byl bardzo dobry. Na czas kwarantanny mozna poświęcić tego bezpłatnego czasu pracy wlasnej. Mozna tez przetestowac różne wersje chleba z dodatkami. Generalnie jakos czesto nie jemy chleba wiec moze predko sie nie znudzi :))
@Kocia_mietka: można kupić, tak jak drożdże. Z tym, że większość nie jest żywa z tego co wiem, więc się go nie hoduje potem, tylko wrzuca, jak aromat czy coś. Ale są też żywe podobno do kupienia, nie widziałem ich w Polsce, znajoma z Niemiec mówiła, że taki kupiła.
@Kocia_mietka: Polecam sobie kupić na próbę na alle i jak taki chleb będzie wychodził, bo niestety nie rośnie tak szybko jak na drożdżach to później można się bawić z własnym zakwasem.

Do chleba dodaje sobie czarnuszkę, cebulkę prażona, oliwki, pomidory suszone, paprykę susosza etc..
@Kocia_mietka: dobra zakwas olej bo teraz jest po 30zl... Ja brałem po 15. Dodatki się nie przypala, bo w 99% będą w środku. Jedynie możne ci się zwiększyć wilgotność ciasta i będzie problem z wyrobieniem. Wtedy nie waz się dodawać mąki bo będzie twarde po upieczeniu :P