Wpis z mikrobloga

Ponieważ @dendrofag ma mnie na czarnej liście, odpowiadam w ten sposób.

Zastanawiające jest to, iż ci sami ludzie którzy potępiają "stare baby" albo "staruchów" którzy uczęszczają na msze, nie mają nic przeciwko zakupom w sklepach typu Kaufland czy Biedronka.


Pójście do Kauflanda czy Biedronki jest niezbędne, bo inaczej skończą się nam w domu niezbędne artykuły, przede wszystkim jedzenie. W markecie przebywasz kilkanaście minut i ciągle się przemieszczasz. W kościele na mszy przebywasz przez godzinę stojąc obok ludzi.

Pytanie: czy tam ktoś liczy osoby wchodzące? Czy aby na pewno jest tam zawsze mniej niż 50 osób


Nie wiem jak sprawa wygląda w większych marketach, bo osobiście chodzę tylko do Biedronki i osiedlowej Żabki. No więc w mojej Biedronce limit wynosi 25 osób, a w Żabce 5 (wieczorami nawet 3) i tak, jest to liczone.

Warszawskie metro także funkcjonuje bez przeszkód. Rozumiem że tam pasażerowie mają immunitet na zarażanie się koronawirusem.


Znowu, komunikacja miejska jest niezbędna, chociażby po to, żeby pracownicy i pracownice mogli dojechać do sklepu, żebyś mógł kupić coś do jedzenia. Ale ogólnie zgadzam się, komunikacja miejska powinna być ograniczona, chociażby przez mierzenie temperatury przy wejściu czy obowiązkowe maski i rękawiczki.

Mało tego: kluby nocne funkcjonują jak gdyby nigdy nic.


I tu podajesz link do artykułu napisanego 12 dni temu. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i kluby są od dobrego tygodnia czy nawet dłużej zamknięte.

Zachęcam też do rozpowszechniania informacji na temat zawierzenia Polski i siebie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, którego można dokonywać indywidualnie, w parafiach, w rodzinach i wszędzie tam, gdzie tli się jeszcze knotek świętej wiary katolickiej.


Polska służba zdrowia już od 2018r jest zawierzona Matce Boskiej i wszyscy widzimy co się dzieje. Może zmieńmy patronkę, bo obecna średnio sobie radzi.

@dendrofag przestań grać świętszego od papieża. Nawet on zaleca modlitwę w domu zamiast w kościele. Pisząc to co piszesz stwarzasz zagrożenie epidemiologiczne. Chyba nie chcesz, żeby kościół katolicki był kojarzony z zarazą, co nie?
W Korei Południowej "pacjentka 31" doprowadziła do setek (niektóre źródła mówią nawet o tysiącu) nowych zakażań, bo zlekceważyła zlecenia i poszła do kościoła.
A do wszystkich, tak na marginesie. Jeśli chcecie naprawdę zrobić coś pożytecznego i faktycznie wspomóc walkę z COVID to:
-myjcie ręce
-nie wychodźcie z domu, jeśli możecie w nim zostać
-nie rozpowszechniajcie nieprawdziwych informacji, nie wzbudzajcie paniki
-przelejcie pieniądze na jedną z wielu zbiórek internetowych poświęconych polskim pracownikom medycznym

#bekazkatoli #dzbanywiary #neuropa #koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pójście do Kauflanda czy Biedronki jest niezbędne,


@Soojin21: Dla mnie pójście do kościoła jest niezbędne tak samo jak dla ciebie pójście do sklepu. Ja nie oceniam twojego systemu wartości, ty nie oceniaj mojego pliz.

Nie wiem jak sprawa wygląda w większych marketach, bo osobiście chodzę tylko do Biedronki i osiedlowej Żabki. No więc w mojej Biedronce limit wynosi 25 osób, a w Żabce 5 (wieczorami nawet 3) i tak, jest to liczone.

A w moim Kauflandzie
  • Odpowiedz
Nie jest, masz dyspensę.


@Soojin21: Zapoznaj się z terminem słowa "dyspensa". Podpowiem: jest to zwolnienie z obowiązku, a nie nakaz.

To nie jest system wartości, ani żadna ideologia tylko zwykła biologia. Ludzie muszą jeść.

A ja wolałbym nie jeść, ale przyjmować Komunię. Taki
  • Odpowiedz
@dendrofag: Wszystko o czym piszesz brzmi jak najgorsza sekta. Właśnie za takie nastawienie o którym ty piszesz nie szanuję radykalnych katolików ani za grosz.Macie w dupie społeczeństwo, patrzycie tylko na siebie.
  • Odpowiedz
  • 35
@dendrofag ziomek, jeśli twierdzisz ze zdobycie jedzenia jest tak samo wazne jak zarazanie sie nawzajem na małej przestrzeni z powodu przyzwyczajenia to pozdro.

Cale szczęście nawet stare baby są mądrzejsze od Ciebie i siedzą w domach poza paroma straconymi przypadkami.
  • Odpowiedz
@wypok312: @dendrofag Możecie sobie tworzyć projekcje, że jakiś bóg wystawia Was na jakieś wyimaginowane próby ale nie przyczyniajcie się pls do szerzenia zarazy. Tak jak posiadanie jedzenia jest obiektywnie niezbędne do funkcjonowania, tak tworzenie zgromadzeń religijnych nie jest. Zgromadzanie się ludzi w kościołach ( nie tylko tam, w innych miejscach gdzie nie jest to niezbędne również ) jest głupotą i jest szkodliwe społecznie ponieważ takie zgromadzenia sprzyjają rozwojowi epidemii,
  • Odpowiedz
przyczyniajcie się pls do szerzenia zarazy.


@kyloe: Ale ty też się przyczyniasz. Za każdym razem jak idziesz na zakupy, albo jedziesz do pracy to przyczyniasz się do roznoszenia zarazy. Wstydź się.
  • Odpowiedz
@kyloe:
To nie projekcja, ja to wiem.
Zachęcam was a także sam z całą rodziną będę uczestniczyć w Mszach Świętych, żeby pokazać że to Jezus, a nie wirus nosi koronę.
  • Odpowiedz
@wypok312: Trolling is a art ( ͡° ͜ʖ ͡°) To w odniesieniu do Twoich wypowiedzi

@dendrofag Nikt Cię nie zmusi póki co, żebyś od tego odstąpił, ale zastanów się ponieważ w mojej ocenie łamiesz przykazanie miłości bliźniego w imię realizacji swoich własnych potrzeb. W zgromadzeniu kościelnym jest bardzo dużo osób w wieku powyżej 60 lat, które są w grupie bardzo wysokiego ryzyka śmiercią w przypadku
  • Odpowiedz