Wpis z mikrobloga

Ponieważ @dendrofag ma mnie na czarnej liście, odpowiadam w ten sposób.

Zastanawiające jest to, iż ci sami ludzie którzy potępiają "stare baby" albo "staruchów" którzy uczęszczają na msze, nie mają nic przeciwko zakupom w sklepach typu Kaufland czy Biedronka.


Pójście do Kauflanda czy Biedronki jest niezbędne, bo inaczej skończą się nam w domu niezbędne artykuły, przede wszystkim jedzenie. W markecie przebywasz kilkanaście minut i ciągle się przemieszczasz. W kościele na mszy przebywasz przez godzinę stojąc obok ludzi.

Pytanie: czy tam ktoś liczy osoby wchodzące? Czy aby na pewno jest tam zawsze mniej niż 50 osób


Nie wiem jak sprawa wygląda w większych marketach, bo osobiście chodzę tylko do Biedronki i osiedlowej Żabki. No więc w mojej Biedronce limit wynosi 25 osób, a w Żabce 5 (wieczorami nawet 3) i tak, jest to liczone.

Warszawskie metro także funkcjonuje bez przeszkód. Rozumiem że tam pasażerowie mają immunitet na zarażanie się koronawirusem.


Znowu, komunikacja miejska jest niezbędna, chociażby po to, żeby pracownicy i pracownice mogli dojechać do sklepu, żebyś mógł kupić coś do jedzenia. Ale ogólnie zgadzam się, komunikacja miejska powinna być ograniczona, chociażby przez mierzenie temperatury przy wejściu czy obowiązkowe maski i rękawiczki.

Mało tego: kluby nocne funkcjonują jak gdyby nigdy nic.


I tu podajesz link do artykułu napisanego 12 dni temu. Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale sytuacja jest bardzo dynamiczna i kluby są od dobrego tygodnia czy nawet dłużej zamknięte.

Zachęcam też do rozpowszechniania informacji na temat zawierzenia Polski i siebie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, którego można dokonywać indywidualnie, w parafiach, w rodzinach i wszędzie tam, gdzie tli się jeszcze knotek świętej wiary katolickiej.


Polska służba zdrowia już od 2018r jest zawierzona Matce Boskiej i wszyscy widzimy co się dzieje. Może zmieńmy patronkę, bo obecna średnio sobie radzi.

@dendrofag przestań grać świętszego od papieża. Nawet on zaleca modlitwę w domu zamiast w kościele. Pisząc to co piszesz stwarzasz zagrożenie epidemiologiczne. Chyba nie chcesz, żeby kościół katolicki był kojarzony z zarazą, co nie?
W Korei Południowej "pacjentka 31" doprowadziła do setek (niektóre źródła mówią nawet o tysiącu) nowych zakażań, bo zlekceważyła zlecenia i poszła do kościoła.
A do wszystkich, tak na marginesie. Jeśli chcecie naprawdę zrobić coś pożytecznego i faktycznie wspomóc walkę z COVID to:
-myjcie ręce
-nie wychodźcie z domu, jeśli możecie w nim zostać
-nie rozpowszechniajcie nieprawdziwych informacji, nie wzbudzajcie paniki
-przelejcie pieniądze na jedną z wielu zbiórek internetowych poświęconych polskim pracownikom medycznym

#bekazkatoli #dzbanywiary #neuropa #koronawirus
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nikt Cię nie zmusi póki co, żebyś od tego odstąpił, ale zastanów się ponieważ w mojej ocenie łamiesz przykazanie miłości bliźniego

W 22 rozdziale Ewangelii Mateusza Jezus został zapytany przez faryzeuszy, które przykazanie w Prawie jest największe:

Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie


W zgromadzeniu kościelnym jest bardzo dużo osób w wieku powyżej 60 lat, które
  • Odpowiedz
Dla mnie pójście do kościoła jest niezbędne tak samo jak dla ciebie pójście do sklepu. Ja nie oceniam twojego systemu wartości, ty nie oceniaj mojego pliz


@dendrofag: Tylko że potrzeb żywieniowych nie da się wstrzymać, a potrzeby duchowe (jeżeli tak chcesz to nazywać) nie tylko można, to jeszcze da się je realizować z domu. Co więcej (i jako chrześcijanin powinieneś to wiedzieć) Jezus sam zachęca do czczenia Boga z domowego
  • Odpowiedz
@dendrofag: W momencie, w którym postanowisz, że i tak będziesz chodził do kosciola mimo epidemii zamiast praktykować wiarę z domu automatycznie zaczynasz łamać przykazanie piąte. Przypomnę Ci jeszcze ten fragment, ale pewnie dobrze go znasz:

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dendrofag: ile ty masz lat, że jeszcze nie odkryłeś, że kościół to zwykle oszustwo. Takie najzwyklejsze jak garczki na pokazach czy wpłaty na rzekomo chore dzieci które w ogóle nie istnieją. Powtórzę jeszcze raz. Kościół to zwyczajne, takie wręcz uderzające w oczy oszustwo. Trzeba być zmanipulowanym niczym 80latka na pokazie garczków żeby tego nie widzieć.
  • Odpowiedz
Dla mnie pójście do kościoła jest niezbędne tak samo jak dla ciebie pójście do sklepu


@dendrofag:

Nie, nie jest. Obiektywnie nie pójście do kościoła nic ci nie zrobi :v
  • Odpowiedz
A ja wolałbym nie jeść, ale przyjmować Komunię. Taki mam system wartości.


@dendrofag:

co nie jest żadnym usprawiedliwieniem na to by pozwalać ci zachowywać się jak idiota xd.
  • Odpowiedz
@dendrofag "Dla mnie pójście do kościoła jest niezbędne tak samo jak dla ciebie pójście do sklepu. Ja nie oceniam twojego systemu wartości, ty nie oceniaj mojego pliz. "

A dla mnie pójście do kina co niedzielę jest niezbędne. Taki mam system wartości. I co zamknęli mi kina.. nie szanują mojego systemu wartości... masakra

Czy ty sam nie widzisz idiotyzmu swoich argumentów? Nikogo nie obchodzi w tym momencie twój system wartości bo
  • Odpowiedz
To jest dowód na nic. To że gdzieś tam na świecie ktoś coś robi lepiej, nie znaczy że w Polsce nie byłoby jeszcze gorzej gdyby nie było zawierzenia. To są 2 fakty rozłączne.


@dendrofag: Jakie fakty rozlaczne? Przede wszystkim - jakie FAKTY?

To z tym zawierzeniem to nie jest prawda, ja w 2017 (rok wczesniej!) zawierzylem polska sluzbe zdrowia szatanowi. Zrobilem to zanim zawierzyliscie to swojej bozi. Podaj mi choc jeden dowod (lub jak wolisz FAKT xD) na to ze to dzieki zawierzeniu maryi a nie dzieki mojemu szatanowi polska sluzba zdrowia ma sie lepiej (lub gorzej). Czekam z
  • Odpowiedz