Wpis z mikrobloga

Masz duszności? Problem z oddychaniem? Uciska Cię w klatce piersiowej? Gorączka powyżej 37.5? Ból gardła? Głowy?

Nie zapomnij, że w zeszłym tygodniu miałeś w domu gości w postaci dwunastoosobowej wycieczki objazdowej chińczyków z Wuhan, którzy kilka dni wcześniej byli kolejno w: Madrycie, Mediolanie i Heinsbergu. W przeciwnym wypadku pamiętaj, że to tylko przeziębienie, siedź w domu i bierz ibuprofen.

#koronawirus #heheszki #bekazpisu
  • 25
@thewickerman88: Nie wiem co za kretyni ci dają plusy. Ludzie! Czy wy uważacie, że tylko osoba wracająca z Włoch czy Austrii może być zarażona? Naprawdę? Who wydało zalecenia według których samo dystansowanie społecznie nie jest wystarczające. Zalecają masowe testowanie ludzi wraz z izolacja. To co robi PiS to zakłamywanie rzeczywistości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@papaj_21_37: przerabiałem to w zeszły poniedziałek i byłem odsyłany między kontaktem tel z POZ a infolinię nfz. W końcu poszedłem osobiście do przychodni dostałem L4 na 2 tygodnie. Na szczęście teraz czuję się już lepiej ale problemów z oddychaniem nie zapomnę nigdy.
@Jaracz_Joint: prawdę mówiąc paracetamol jest mniej "inwazyjny". Ibuprofen ma więcej działań niepożądanych a i zdarzają się osoby u których pojawiają się zmiany skórne po zażyciu ibuprofenu. Ja bym brał paracetamol na wszelki wypadek. W obu środkach chodzi o zbicie gorączki i zdławienie bólu, same w sobie nie działają na covid-19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papaj_21_37: mniej inwazyjny, co nie oznacza że w ogóle... A wielu niestety tak sądzi :/

Dziwny trend się zrobił, że bagatelizowane są skutki uboczne paracetamolu, jest tak często powtarzana jego mała szkodliwość że uznaje się że nie ma żadnej szkodliwości :(

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę o poważnych skutkach łączenia paracetamolu z alkoholem.

Ja unikam wszelkiej maści środków przeciwbólowych bo to tylko łagodzi objawy, a nie je leczy, jednakże jak