Wpis z mikrobloga

@nieuwegein: wczoraj i przedwczoraj i przedprzedwczoraj też. Dlatego patrzę na dzienną zmianę a nie liczby absolutne.

Zakładam że codziennie robi się tyle samo albo więcej testów (bo czemu mieliby nagle robić mniej) ewentualnie dokładnie tyle ile trzeba. Tylko ten nieszczęsny weekend może tu być anomalią
  • Odpowiedz
@vasco_da_gama: W dalszym ciągu dzienna zmiana nic nie znaczy, bo nie masz jej od czego przyrównać (wczorajsza jak to określasz dzienna zmiana również jest szacowana w taki sam sposób).

Zakładam że codziennie robi się tyle samo albo więcej testów (bo czemu mieliby nagle robić mniej) ewentualnie dokładnie tyle ile trzeba.


Na pewno robi się tyle samo, więcej albo mniej, bardzo miarodajne dane oraz informacje.( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@nieuwegein: nie rozumiem czego się czepiasz. Robi się tyle samo lub więcej bo zgaduje że ilość testów jest ograniczona pojemnością laboratoriów a ta raczej rośnie nie maleje. Oczywiście jest opcja że stoi w miejscu, ale myślę wszystkie kraje pracują teraz nad zwiększeniem ilości testujących placowek więc raczej rośnie. Na pewno wątpię żeby robili z dnia na dzień mniej testów. Nie mam na to danych bo RIVN ich nie publikuje (chyba)
  • Odpowiedz
nie rozumiem czego się czepiasz.


Nie czepiam się, odpowiadam ta Twoją odpowiedź, którą napisałeś do mojego posta.

Robi się tyle samo lub więcej bo zgaduje że ilość testów jest ograniczona pojemnością laboratoriów


Nie,
  • Odpowiedz
Nie, do szybkiego wykonywania testów nie są wcale potrzebne laboratoria


@nieuwegein: może i nie są potrzebne (zapewne wszystko można zrobić w warunkach polowych) ale w Holandii testy przeprowadza się wyłącznie w laboratoriach, przynajmniej tak twierdzi RIVM.

Ale niestety wychodzi mi na to za ilość testów dziennie jest zmienna, dokopałem się do statystyk niestety sprzed 4 dni, niekompletnych i z anomaliami. Ale może za kilka dni będzie można wyciągać jakieś wnioski
  • Odpowiedz