Wpis z mikrobloga

No i dokładnie taka będzie teraz narracja. Niedługo będziemy słyszeć w TV jak to PiS sobie ze wszystkim poradził i uratował kraj.


Na pewno wyprzedzili z decyzjami inne kraje Europy.

Głosy lekarzy jak jest/było w rzeczywistości dotrą tylko do nielicznych.


A jakie są głosy i których lekarzy? Mój brat jest lekarzem, jego kumple są lekarzami, nasi wspólni kumple są lekarzami i zdania są mocno podzielone. Są na pewno kłopoty z zaopatrzeniem, jak
@Planeta_odebete2: Co rozumiesz przez "wyprzedzili"? Moim zdaniem skopiowali właśnie rozwiązania z innych krajów. Zrobili to wcześniej (tzn. przy mniejszej liczbie zarażonych i w sumie prawidłowo) bo dobrze wiedzą, że nasza służba zdrowia jest na wiele gorszym poziomie (chociażby ilość lekarzy czy pielegniarek w przeliczeniu na mieszkańca). Zamiast się przygotować i nakupić sprzętu to kasa poszła na TVP. Nie twierdzę, że ich decyzje teraz są złe- twierdzę, że ruszyła machina propagandy i
Co rozumiesz przez "wyprzedzili"? Moim zdaniem skopiowali właśnie rozwiązania z innych krajów.


Wszystkie decyzje w związku z koronawirusem zapadały jako pierwsze, albo w TOP3 w Europie (Włochów nie liczmy, bo wówczas był już tam Sajgon:

- zamknięcie uczelni - chyba jako jedni z dwóch - można sprawdzić
- zamknięcie szkół i ośrodków kultury - chyba jako pierwsi w Europie
- zamknięcie granic - wcześniej Czesi i Słowacy mocno ograniczali ruch, ale całkowicie
@Planeta_odebete2: Zbyt sie rozdrabniasz. Czemu bierzesz pod uwagę tylko Europę? Rząd widzac właśnie co się dzieje we Włoszech generalnie postawił na izolację czyli zamykanie czego się da. Nie jest to jakieś wielkie osiągnięcie albo pomysł na który trudno wpaść. Gadanie o przygotowywaniu się gdy "działo się" w Chinach to zwykła propaganda bo w tym czasie w PL było przekazywanie kasy na TVP. Ten tweet to kłamstwo i tyle. Nie wyskakuj mi
Pytanie co należało zrobić, skoro szwaby przejmują tranzyty z maseczkami dla Włoch, a szwajcarscy lekarze chodzą po 8h w jednorazówkach.


@Planeta_odebete2: Ale czy tak było 2 miesiące temu gdy wirus pojawił się w Chinach, a tymczasem organizacje międzynarodowe uspokajały?
Twoje bajeczki o znajomcyh lekarzach są na poziomie fajków o nauczycielkach siedzących w galeriach. Nowy przekaz przyszedł z góry?


Ach tak. Nie masz argumentów, więc jestem trollem. Mój brat jest na pierwszym roku rezydentury. Robi speckę z interny. Możesz sobie postalkować moje konto, to dokładnie się dowiesz, co i jak. Nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

@To_ja_moze_pozamiatam:
Ale czy tak było 2 miesiące temu gdy wirus pojawił się w Chinach, a tymczasem organizacje międzynarodowe uspokajały?


Jest to sytuacja nowa dla świata. Wielu epidemiologów prognozowało lokalną epidemię. Łatwo jest być mądrym post factum. Na świecie praktycznie nikt jednak nie był (może poza Tajwanem czy Koreą Południową, ale oni mieli większe doświadczenia z SARSem jedynką).

@Pawu1on: