Wpis z mikrobloga

@Czarny_Klakier: Pacjent wentylowany mechanicznie (pod respiratorem) wymaga toalety drzewa oskrzelowego, częstych zmian pozycji (jest nieprzytomny więc sam się nie obróci), inne czynności higieniczne, badania diagnostyczne, podawanie lub zmiana dawek leków, zwykła ocena stanu i kontrola parametrów. I za każdym razem nowy komplet, co prawda stara się jak da zrobić jak najwięcej za jednym podejściem ale nie wszystko się połączy. Do niektórych czynności wymagane są 2 a czasem 3 osoby. A jak
@Crock92: Bo są bezpieczniejsze i mniej czasochłonne. Sterylizacja kombinezonów to byłoby mniej więcej:
- czyszczenie zabrudzeń przez natryski lub inną ubraną osobę
- moczenie w roztworze dezynfekcyjnym jakiś czas ale raczej nie mniej niż 0,5 h
- sucha lub mokra sterylizacja pewnie ok 2h.

Z jakiegoś powodu od tego się odchodzi na rzecz jednorazówek. Zmniejsza to ryzyko i jest tańsze niż zatrudnianie ludzi i wydzielanie przestrzeni do sterylizacji takich ilości kombinezonów.
archi888 - @Crock92: Bo są bezpieczniejsze i mniej czasochłonne. Sterylizacja kombine...

źródło: comment_1584471747X06rzpEwX3vOrVKrvngFp8.jpg

Pobierz
@maanius666: to co pisałem wyżej. plus pacjent jest położony w osobnej sali - w izolatce. Nie ma możliwości aby pielęgniarka czy lekarz siedział cały czas obok pacjenta, gdyż są jeszcze inni pacjenci, wymagający takiej samej opieki. Więc do takiego pacjenta podchodzi się średnio co 1-2 h najczęściej we 2 osoby co samo daje 48 kombinezonów. Z badaniami lekarskimi i pobraniami czy innymi czynnościami z łatwością dobija do 60 szt.