Wpis z mikrobloga

ty masz pojecie o ekonomii komentujac normalnych ludzi wyplacajacych normalnie pieniadze XD jebne zaraz


@defkor: Jeśli dla ciebie zwiększenie zapotrzebowania kilkunastokrotnie to normalna sytuacja to gratuluje. Nie to nie jest normalna sytuacja.

i ty pierwszy zaczales wyzywac normalnych ludzi zza monitora wiec sie ogarnij.


@defkor: Nigdzie nie zacząłem nikogo wyzywać. No chyba, że dla ciebie jest obrażaniem ogólnie napisanie o gdy rozważamy hipotetyczną sytuację. Zrobiłeś to tylko ty
  • Odpowiedz
@Krupier: jakiej wiedzy ekonomicznej?
nie jest wina starych ludzi, ze caly system bankowy to wydmuszka, ze to nic innego jak piramida finansowa i to musi jebn**c.
Banki drukuja pieniadze z powietrza, kazdy nowy kredyt to nic innego jak elektroniczne dodrukowanie pieniedzy ktorych bank nie posiada. Jakby pieniedzy w obiegu bylo tyle ile faktycznie jest na kontach, jakby banki mialy pokrycie na kazdy pieniadz ktory jest w obrocie to nie bylo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: mówisz że wirus to nie wojna itp, ale ja pamiętam sytuację sprzed kilku lat w Grecji gdzie przez #!$%@? zarządzanie nagle okazało się że możesz wypłacić tylko X euro dziennie (nie pamiętam dokładnej kwoty) i dupa. Twoje pieniądze ale ci ich nie damy.
Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?
  • Odpowiedz
Brawo, szanuję. Zauważyłem dzisiaj to samo, wszyscy płacą gotówką


@Mokrasek: Jeśli wybierali wcześniej pieniądze specjalnie na tą okazję bo czarne czasy nadchodzą to tym bardziej się nie popisują. Jak już wybierają gotówkę bo się boją to powinni jej używać dopiero w momencie w którym stanie się ona niezbędna. (pomijając juz to, że w tej sytuacji to prędzej gotówka będzie zbędna).

Jeśli robisz zapasy na czarną godzinę jedzenia. To nie jesz
  • Odpowiedz
mówisz że wirus to nie wojna itp, ale ja pamiętam sytuację sprzed kilku lat w Grecji gdzie przez #!$%@? zarządzanie nagle okazało się że możesz wypłacić tylko X euro dziennie (nie pamiętam dokładnej kwoty) i dupa. Twoje pieniądze ale ci ich nie damy.

Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?


@Ketonowy: Dlatego piszę, że warto mieć gotówkę na pewien czas by przeżyć z rodziną. Ale tą gotówkę powinieneś
  • Odpowiedz
Twoja kasa, robisz co chcesz.


@karysznysz-onesznysz: @Krupier owi nie chodzi o to, żeby nie dysponować swoją własnością. Nikt nikomu tego nie zabrania. Chodzi o to by zachowywać się społecznie odpowiedzialnie i nie myśleć tylko o sobie. Nikt nikomu nie broni posiadania przez 10 tysięcy mieszkańców w małym miasteczku samochodów V8 z silnikami HEMI i jeżdżenia nimi. Ale jeśli wszyscy się zwołają i przejadą z przegazówkami przez małą mieścinę to zrobią smog który dobry nie będzie dla nikogo.

Ja byłbym za tym, żeby każdy wypłacił wszystko
  • Odpowiedz
Ja nie mówię jak to działa, ja się ciągle odwołuję do tych "obywateli" co pieniądze będą wyciągnąć... Oni tego nie wiedzą, i krótko terminowo oni sami też będą widzieć zysk.


@lonely_wolf_: Bo świadomość ekonomiczna Polaków jest na żenująco niskim poziomie. A zysk krótkoterminowy może być niczym przy długoterminowej stracie, której już tak bezpośrednio nie widać.
  • Odpowiedz