Wpis z mikrobloga

#koronawirus
Na Polsat News jakieś dzbany (Janusze narciarstwa) żalą się: "jak oni teraz wrócą z nart?". Wizzajrem lecieli za 150 PLN, a Lot chce ich ewakuować za 1200. "Nikt ich o niczym nie informował, że tak może się stać"( ͡° ͜ʖ ͡°) "kto im pomoże w zdobyciu środków" itp...
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja na szczęście mam hajs na powrót czarterem, zresztą planuję wrócić później niż zamierzałem skoro w PL wszystko i tak pozamykane,


@Kir91: no i elegancko, pojechałeś, ale zapewniłeś sobie minimum zabezpieczenia na nieprzewidziane sytuacje. Tak trzymać. Przecież w tym jest właśnie problem, że ta grupa zachowała się nieodpowiedzialnie, inaczej, niż Ty, a teraz zachowują się roszczeniowo i egoistycznie. Równie dobrze ta ekipa mogła chcieć jechać do tej Gruzji autostopem bez
  • Odpowiedz
@magicznyfred: Jak juz pisałem we wcześniejszym podobnym poscie. Ludzie mieli pokupowane bilety i normalnie mogli przylecieć nimi oraz standardowo tak samo jak tymi „czarterami” wrocic wizzairami ryanairami itd a nastepnie odbyc kwarantanne. Nie byloby zadnej roznicy. Jedyna roznica jest taka ze lot latal pusty i postanowiono zrobic mu monopol na kilka dni by troche zarobił a przy okazji by przepompować do tej spółki trochę pieniążków publicznych. Teraz kazdy kto mial
  • Odpowiedz
Ludzie mieli pokupowane bilety i normalnie mogli przylecieć nimi oraz standardowo tak samo jak tymi „czarterami” wrocic wizzairami ryanairami itd a nastepnie odbyc kwarantanne. Nie byloby zadnej roznicy. Jedyna roznica jest taka ze lot latal pusty i postanowiono zrobic mu monopol na kilka dni by troche zarobił a przy okazji by przepompować do tej spółki trochę pieniążków publicznych.


@AntyDojcz: To ja to doskonale wiem, że to jest manewr, by ratować
  • Odpowiedz
@DubStep_Gun: co ten mode ( ͡° ͜ʖ ͡°)

J***ć ich prądem, dobrze wiedzieli jak wygląda sytuacja i jak to się skończy. Sytuacja jest bardzo > dynamiczna a Polaczki sobie na nartach jeżdżą. Ha tfu


( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@magicznyfred: no i mają rację... to co zrobił rząd to było skur....yństwo i tyle. Zrobili to po to by zarobił LOT i tyle.
Gdyby było inaczej to odcięliby po prostu na granicach dostęp obcokrajowcom do Polski (podobnie jak zrobiły to USA -> lądować może każdy ale na lotniskach wpuszczają tylko swoich obywateli).

Dziwi mnie tylko, że można sobie beztrosko polecieć na narty bez grosza przy duszy, widząc od co najmniej
  • Odpowiedz
@magicznyfred: W granicach Europy koszt przelotu to 400-800 złotych, 1600-2400 dla lotów dalekiego zasięgu. Chyba że liczą 1200 za 2-3 osoby, no naprawdę drogo...
  • Odpowiedz
@fastmotion: Przecież to chodziło o najbliższe dni. Zresztą granice zostały zamknięte głównie dlatego, że gwałtowny wzrost przypadków nastapił we Włoszech, Niemczech i Hiszpanii, a nie Polsce. I ten wzrost można było już przewidywać.
  • Odpowiedz
@kilemile: Tak wiem, ty wszystko wiedziałeś miesiąc do przodu bo jak każdy wykopek czytasz prasę po mandarńsku i śledzisz chińskie statystyki. A poza tym to minister się przejęzyczył i chodziło mu o coś innego.
  • Odpowiedz
@fastmotion: Kordon sanitarny wokół Mediolanu ... 23 luty 2020. Przecież trąbiono o sytuacji we Włoszech od dobrego miesiąca - dzień w dzień, to były newsy dnia. Pokazywano też co się dzieje w biurach podróży, były nawet artykuły o zapaści w branży turystycznej i transportu lotniczego. Ja rozumiem, pojechać w taki czas do roboty w interesach itp, ale ryzykować by urlop nie przepadł?
  • Odpowiedz