Wpis z mikrobloga

@bjorno: jeszcze 15 lat temu, jak chodziłem do szkoły, pruli w każdym podręczniku, że największy udział usług to postęp i do tego musi dążyć polska gospodarka xD

na takie coś mogą sobie pozwolić może Niemcy, którzy naprodukowali w cholerę dóbr, jak otworzą się na nowo granice to staną się super bogaci :)
@Sarza01: myślę jednak, że nie powinniśmy rezygnować z wysokiego udziału przemysłu, dobra możesz zawsze wyprodukować, zapakować do magazynu i sprzedać wtedy, gdy jest lepsza sytuacja na rynku. Z usługami jest ten problem, że nadal zależą od istnienia ludzi, którzy te usługi wykonają.
Ta struktura będzie się zmieniać, będzie zyskiwał wysoko zautomatyzowany przemysł bez udziału człowieka, ale też usługi będą w coraz większym stopniu wykonywane przez AI. Trudno, by fryzjerstwem zajmowało się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panpopo: mzesz myśleć co chcesz ale przemysł nie jest podstawą wysokorozwiniętych gospodarki tylko usługi. Nie ja to wymyśliłem tylko tak świat wygląda.
Już nie będę pisał o magazynowaniu dóbr.. Możesz sobie trzymać zeszłoroczne iphony tylko co z nimi zrobisz? To tak nie działa jak ci się wydaje. Nikt nie magazynuje powyżej 3 miesięcy bo to kosztuje, a świat idzie do przodu i nie kupuje starych produktów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panpopo: ja wiem ze betonowym januszom się nie mieści w głowie że ludzie mogą być największym zasobem w gospodarce ale tak właśnie jest jak nie jesteś montownia z niskimi kosztami pracy. W rozwiniętych gospodarkach docenia się ludzi, ale to trzeba dorosnąć do tego.