Wpis z mikrobloga

Ciągle słyszę że jak w Norwegii będę brać udzial w kolizji i sprawca będzie norweg a nie ja to policja będzie przeciwko mi z racji braku znajomości języka i tego ze mam polskie rejestracje niezależnie od tego ze to ja miałem pierwszenstwo, a nie ten norweg.
Denerwuje mnie taki bullshit bo nie chce mi się wierzyć w takie coś, zwłaszcza że Norwegowie jeżdżą jak banda baranow, wymuszaja pierwszenstwo przy wyjeżdżaniu z parkingu(bo nie ma znaku ustąp pierwszenstwa) zjezdzaja z wewnetrznego pasa ronda w wyjazd nie patrzac ze ktoś jedzie po prawej no ogółem jak dzbany się zachowują.

Jak to jest? Bo takie akcje z wyjazdem z parkingu mam noyorycznie, jakiś dzban wyjeżdża widzi ze ma mnie z lewej więc się #!$%@? na drogę zmuszajac mnie do chamowania (°°
#norwegia #motoryzacja #prawojazdy
  • 19
@Gviazdor: w Norwegii jeśli nie ma poszkodowanych osób to policja nie przyjedzie. ostatnio brat miał stłuczkę na polskich tablicach, babeczka cofała na parkingu i go nie widziała... dostał auto zastępcze na miesiąc i po naprawie auto wyglądało jakby się nic nie stało, wszystko naprawiane tak jak powinno.

jak masz polskie tablice jedyny problem jakbyś chciał kasę zamiast naprawy, wtedy rozliczają jak za naprawę w Polsce i ogólnie się to nie opłaca...
@zly_wuj: nie wiem czy w norwegii respektują nagrania. Tak jak w austrii moze byc
@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: no to podam kilka przykładów
-Ronda 2 pasmowe, kolesie nonstop zjeżdżają z wewnętrznego pasa do wyjazdu, a spróbuj jechać zewnętrznym pasem to cię strombią, zdarzyło mi sie to już.
-Wyjazd z parkingu czy podobne włączanie się do ruchu. Jeśli nie ma żółtego trójkącika oznaczającego ustąp pierwszeństwa to regularnie znajdzie się typ, który spróbuje ci się
@ulath: no a mi współlokator ktory mieszka tu ponad 12 lat mówi, ze praktycznie z byle powodu policja przjezdza w mgnieniu oka. A jak jesteś obcokrajowcem i bierzesz udział w kolizji to dowalają tobie winę niezależnie od tego czy to ty miałeś pierwszeństwo czy ktoś.
@Gviazdor: haha, spoko ja mieszkam ponad 11 lat miałem tutaj chyba 5-6 stłuczek, nigdy policja nie przyjechała. 2 stłuczki znam z pierwszej reki gdzie Norwegowie byli winni mino tego ze brat i tata mieli auto na polskich tablicach

jak jest bez poszkodowanych to spisujesz skademelding, wysyłasz do ubezpieczalni i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gviazdor: bzdury gada ten kolega. Dużo jest prawdy w tym co piszesz o rondach, bo tutaj zwyczajowo wypuszcza się z wewnętrznego pasa (aczkolwiek wedle zasad nie ma takiego obowiązku). Wielu Norwegów jest przekonana, że ma pierwszeństwo w takiej sytuacji. Kup rejestrator i jeździj spokojnie.
Denerwuje mnie taki bullshit bo nie chce mi się wierzyć w takie coś, zwłaszcza żeNorwegowie jeżdżą jak banda baranow, wymuszaja pierwszenstwo przy wyjeżdżaniu z parkingu(bo nie ma znaku ustąp pierwszenstwa) zjezdzaja z wewnetrznego pasa ronda w wyjazd nie patrzacze ktoś jedzie po prawej no ogółem jak dzbany się zachowują.


@Gviazdor:
troche chyba generalizujesz, nie zgadzam sie z toba, chyba ze piszesz o kierowcach tirow na norweskich blachach. Jezeli norwedzy
@zone3: tzn szczerze powiedziawszy to nie wiem czy norwedzy bo nigdy zadnego nie wyciagnalem z auta i nie zapytalem czy jest norwegiem czy kims innym. Ale mialem mnostwo sytuacji typu:
- wyjazd z parkingu niedaleko mojego domu, ludzie wyjezdzaja i uwazaja ze maja pierwszenstwo nad tymi z lewej
-wewnętrzny pas na rondzie ludzie traktuja jako ten z pierwszenstwem nad zewnętrznym przy zjezdzie z ronda, raz nawet ktos na mnie trąbił
-jadąc
tirowcy robia to nagminnie, ja osobiscie rzadko miewam nieprzyjemne sytuacje na drodze w Norwegii, malo tego dwa razy mnie wyciagali z zaspy jak sie dopiero co przyjechalo. Czesto dunscy albo szwedzcy turysci to nieogary, notorycznie wymuszaja rozgladajac sie na okolo zamiast na droge, jezdza pa '80' z lancuchami 30km/h.
Niektorzy lubia tez nakladac lancuchy na drodze zamiast zajazdow. xd
Jak przyjezdzam do PL to odczuwam roznice w obyczjach kierowcow z PL i