Wpis z mikrobloga

#koronawirus #gospodarka #transport #2019ncov #wirus #covid19

Wielu z was robi lub mam nadzieję zrobiło zapasy żarcia i środków czystości, ale jest tu część ludzi który widząc zdjęcia pustych półek w sklepach śmieje się pod nosem nazywając "prepersów" idiotami, siewcami paniki.

Tym właśnie z wam z racji branży w której działam chciałem przybliżyć kilka faktów.
1.Ryż z IT (25% ryżu w PL sprzedawanego nie dociera do nas od kilkunastu dni)
2.Ryż z ChRL w kontenerach nie dociera jak wszystko z ChRL od połowy lutego kiedy statki z tranzytami grudniowymi dotarły a kontenery zostały rozwiezione.
3.Makaron z IT obecnie nie przyjeżdża (25%naszego rynku ale np.Lidl lub Biedro mają 80% z IT pasty)
4.Margaryny i tłuszcze produkowane w Gliwicach/Kato/Bielsku będą dostarczane do momentu aż przyjeżdża oleina z eksportu a się kończą dostawy bo jest ogromny popyt.
5. Pieluchy, proszki do prania z CZ (top marka) oraz polskie z Torunia (dyskonty) mają problemy z zatowarowaniem rynku zgodnie z zamówieniami bo brakuje surowców z ChRL ( zakłady w Rakovniku w CZ już pracują na 2 zmiany zamiast 4)
6. nie braknie herbaty Żory oraz Katowice mają zapas do wypuszczania jeszcze przez 2-3 mc pełnych tirów.
7. Ilość transportu owoców z IT spadła o 60% ( głównie cytrusy obecnie i brokuły/kalafior/por/papryka) i leci dalej.
8. Dostępność pulp owocowych i koncentratów w Myszkowie i Tychach oraz Wadowicach pozwala na kontynuowanie produkcji do 2-3 tygodni z powodu braku ciągłości dostaw z Azji.
9. Cukru mamy w 3 dupy
10. Pojawiają się problemy u producentów mrożonek z dostępnością warzyw/owoców kategorii przemysłowej, sprawa dotyczy także producentów dań w słoikach i puszkach oraz innych dań gotowych. Świeże dostawy z IT i z E powoli ustają.
11. Problemy z dostępnością bawełny przetworzonej z której robi się np. maseczki w związku z ograniczeniami jej importu w związku z nadprodukcją w USA i Australii które poza ChRL wytwarzają jej najwięcej.

Z racji swojego doświadczenia w branży od 1992 uważam że przywrócenie łańcucha dostaw do pełnej sprawności zajmie około 50 dni. Więc proszę robić trochę większe zapasy produktów wrażliwych.
Może też wystąpić przedłużenie nawet jeśli zapasy będą szły bo nagle każdy będzie chciał kontenery a tych w depozytach portów i składów są ograniczone ilości.

Punktów mógłbym napisać około 50 ale jestem leniwy.
Przesłanie takie żeby nie panikować ale i nie śmiać się z tych co się przygotowują.
Współpracuje bardzo bardzo dużo z IT w branży auto-moto (ich koncern narodowy mający i fabryki u nas) i mogę z rozmów z włochami powiedzieć że strasznie teraz żałują że mieli to ogólnie w dupie i bagatelizowali.

Jeśli ktoś ma życzenie i taka wola zostanie wyrażona w komentarzach mogę rozwinąć temat oraz opisać co powinno się znaleźć w zapasach dla rodziny 2+2
T.....o - #koronawirus #gospodarka #transport #2019ncov #wirus #covid19

Wielu z wa...

źródło: comment_1583958037kNWoQZVgAoMFSRUQw699pO.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: jestem na #keto wiec Twoje argumenty mnie nie przekonaly, nie potrzebuje weglowodanow w takich ilosciach. Miesa nie brakuje, z tunczykiem w oliwie z oliwek tez stabilnie,a w nagorszym wypadku zejde z keto i bede pil Huel black
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tonari_Totoro: sama mąka + woda = prosty i smaczny podpłomyk. Do pieczenia (smażenia bez oleju) wystarczy stara patelnia. Ostatnio na obiad robiłem takie ala pizze z sosem pomidorowym, serem i szynką i całej rodzinie smakowało.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Tonari_Totoro pracuje w branży chemicznej i my problemów z dostawami z Włoch nie mamy żadnych. Dzisiaj wyszlo do nas auto, drugie dzisiaj przyszło. Ale pracujemy to z jakimiś 8-9 dostawcami.

Dlaczego nagle inne dostawy miałyby upaść? Coś się zmieniło u Włochów czy jak. Bo rozmawiając z nimi niczego się nie czuje. Żyją i pracują jak to Włosi powolutku.
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: Mnie zadziwia w ogóle ten wyścig po zapasy jakby ludzie nic w domu jedzenia nie mieli. Jak popatrzyłem wczoraj na regał w kuchni to stwierdziłem że w sumie spokojnie ze dwa miesiące albo i więcej mogę przeżyć z domowych przetworów, różnego rodzajów ryżu (a to kilo do sushi, a to kilo do risotto itp), kasz, makaronów, w zamrażarce jakieś pierogi, mięsa, warzywa czy inne frytki itp - ot jakieś
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: mam nadzieje, że zabraknie oleju palmowego i innych sprowadzanych śmieci i te #!$%@? zaczną w końcu produkować bazując na normalniejszych tłuszczach

O #!$%@? polskiego potentata makaronów przez bank PKO i włochów pisali w tygodniku NIE 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@FixASAPexpress: robię FCA i nie mają ludzi do pracy zarówno pod tytułem jak i w pregnana. Więc przy dostępności załogi na poziomie 15% sobie wyobraź jaki mają wolumen produkcji.
Z Bari teraz anulacji za anulacji jeśli chodzi o owoce bo ceny na krajowym rynku im podskoczyły i nie opłaca się kupowac.
Oliwy i ciastka które wożę z IT1 oraz IT24 stoją bo nie ma kto ładować albo nie zrobili towaru.
  • Odpowiedz