Wpis z mikrobloga

ile hajsu wydajesz dziennie na żarcie? samo mięso chyba nie jest tanie, co?


@zdjecie_z_wenszem: Nie wiem, nie jestem jednostką budżetową, żebym się z tego musiał rozliczać. Mniej niż 1000 zł na miesiąc. Jak bym serio chciał ciąć koszty, to pewnie pod 300 zł dałoby się wejść.
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Piszaz zbilabsowana, mialem na mysli, ze zawiera bialko, tluszcze i wegle.
Surowe pakowane mieso z marketu smaczne? Chyba sobie kpisz, przeciez to smierdzi padlina i smakuje paskudnie w porownaniu do miesa kupionego w dobrym sklepie lub z gospodarstwa
  • Odpowiedz
Piszaz zbilabsowana, mialem na mysli, ze zawiera bialko, tluszcze i wegle.


Moja też zawiera. W końcu masło i jajka mają trochę węglowodanów, niektóre mięsa (np. wątróbka) też. Kwestia tego, że u ludzi zapotrzebowanie na węglowodany wynosi 0.

Surowe pakowane mieso z marketu smaczne? Chyba sobie kpisz, przeciez to smierdzi padlina i smakuje paskudnie w porownaniu do miesa kupionego w dobrym sklepie lub z gospodarstwa


Nie jadłeś, to nie wiesz. To mi autentycznie
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Kiedys cie pytalem czy nie boisz sie antybiotykow w miesie to mowiles z obrobka cieplna. Ale widze ze jednak wcinasz surowe. To jak to jest?
Tylko nie wyskakuj ze owoce pryskane bo nie lubie jak ktos uprawia symetryzm
Poza tym dlaczego tego nie poddac obrobce cieplnej?
  • Odpowiedz
Kiedys cie pytalem czy nie boisz sie antybiotykow w miesie to mowiles z obrobka cieplna. Ale widze ze jednak wcinasz surowe. To jak to jest?


Co? Gdzie tak twierdziłem?

Tylko nie wyskakuj ze owoce pryskane bo nie lubie jak ktos uprawia symetryzm

Poza tym dlaczego tego nie poddac obrobce cieplnej?


Nie boję się antybiotyków w mięsie bez względu na obróbkę cieplną. ¯\_(ツ)_/¯

@nie_programista_20k:
  • Odpowiedz
Jeżeli dieta mięsna jest zdrowa to czemu gdy przeanalizuje się wszystkie społeczności stulatków to w żadnej grupie nie dominuje wysokie spożycie mięsa xd?


@LazyInitializationException: Mam nadzieję, że lepiej rozumiesz statystykę, niż to zdanie sugeruje. Poza kilkoma przypadkami znanymi nauce (jak np. palenie) spostrzeżenia obserwacyjne na temat żywienia są całkowicie bezużyteczne - statystycznie słabe i skonfundowane mnóstwem czynników, z których, podejrzewam, większości nawet się nie domyślamy. Jeśli miałbym się przerzucać epidemiologią, to
  • Odpowiedz