Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest dla mnie to nagłe uwielbienie dla Szumowskiego na wykopie, gość generalnie:
- #!$%@?ł 3 tygodnie na przygotowanie kraju na epidemię,
- wcześniej oszukał kilkukrotnie zawody medyczne
a teraz wychodzi na mównicę niewyspany i mówi co mu każą powiedzieć eksperci z zespołu a czego prezes Kaczyński nie zabronił mówić w obawie przed spadkiem poparcia. Wykopkom miękną serca jaki to on przepracowany i niewyspany - dokładnie tak przepracowany i przemęczony jak #!$%@? przeciętny polski lekarz.

#koronawirus #pis
  • 163
  • Odpowiedz
@wykopowaswinia: Dokładnie o tym samym dzisiaj rano pomyślałem. Na początku tez uważałem, se koleś spoko ogarnia, a dzisiaj rano dotarło do mnie, ze przecież czas na wykazanie się już minął (niestety s********l na całej lini), a to co on teraz robi, można zrobić syntezatorem IVONA
  • Odpowiedz
pewnie tym, że „przynajmniej umie się zaprezentować” albo „widać, że ciężko pracuje” tyle wystarczy pospólstwu


@wykopowaswinia: kult #!$%@? mocno zakorzeniony w głowach. Nie ważne że moglibyśmy się przygotować i nie musielibyśmy się martwić. Ważne że ktoś #!$%@?. Bo to szlachetne i moralnie dobre ()
  • Odpowiedz
@wykopowaswinia:

Prosiłbym o źródło tej tabelki cudownej. Acha i rozczulający jest ten rok 2021, w którym według was podobno ma być już któryś raz podniesiona minimalna - to może rezydent będzie zarabiał tyle co pani na kasie.


Ale stażystę od rezydenta po pierwsze odróżniaj, bo już na pierwszy rzut oka się dyskwalifikujesz jako osoba do rzeczowej rozmowy.

ŻRÓDŁO
  • Odpowiedz
@Deska_o0:

Taka to z tobą rozmowa właśnie. Masz zerowe pojęcie na ten temat i tyle. Powtarzasz slogany, które podsuwają ci polityczne trolle. Słyszałeś coś o jakimś oszukaniu Porozumienia Rezydentów (nawet ta teza nie dotyczy ich wynagrodzeń, a sposobu liczenia % PKB), ale już szczegółów nie znasz kompletnie.
  • Odpowiedz
Lekarz zarabia niewiele więcej niż kasjerka w Lidlu


Żaden lekarz tyle nie zarabia. Mam brata rezydenta. Dwa lata po studiach zarabia powyżej 10k. Jego kumple z tego samego rocznika, na opłacalnej specce, dociąga do 20k netto (jest na rodzinnej, trafił dobry POZ, w robocie siedzi po 10h dziennie, bez dyżurów). Rozumiem, że dysonans, że w tv mówią inaczej, ale uwierz: sytuację znam z pierwszej ręki i śmiać mi się zwykle chce.

@
  • Odpowiedz
@dziadeq: Póki co największe konsekwencje nie nadchodzą, ze strony zdrowotnej, nawet jak umrze 3% wszystkich Polaków z czego największą grupą będzie 65+ to nie będzie wielki problem, z punktu widzenia biologii, gospodarki czy państwa. Wiadomo, że nikt nie chce żeby mu babcia umarła. Największy problem ma teraz gospodarka, ropa staniała gigantycznie np., zamknięcie granic oznacza dla dużej części polskich firm śmierć itd. A póki co mamy niewielka liczbę przypadków, warto
  • Odpowiedz
@ManInBowtie: Spada mediana wieku pacjentów na OIOMach we Włoszech. Aktualnie to już ledwo ponad 60 lat. Pojawia się wiele informacji o 20 latkach korzystających z tlenoterapii i innych formach wspomagania oddychania.

I tak oto pomału wali się ostatnia podpora wyparcia. Przypomnijmy to sobie po kolei

1. Takich epidemii było już dziesiątki
2. Chiny to drugi
  • Odpowiedz