Wpis z mikrobloga

Znajoma wróciła własnie z #npl, objawy:

Czuje się okropnie, kaszle, gardlo boli

lekarz kazał jej brać rutinoscorbin i iść do roboty XD

Co z tego ze premier robi checkpointy skoro lekarze zamiast wypisać prewerencyjne L4 każą chorym ludziom iść do roboty? XD
#koronawirus #gorzkiezale #gdansk #trojmiasto #2019ncov
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: swoją drogą npl jest do naglących przypadków. Nie po to jest ustanowiony przepis o wystawianiu zla do 3 dni wstecz żeby każdy z bólem gardła walił po nocy do npl
  • Odpowiedz
Nie po to jest ustanowiony przepis o wystawianiu zla do 3 dni wstecz żeby każdy z bólem gardła walił po nocy do npl


@su1ik: racja, zapomnialem o tym - dałem jej znać :)
  • Odpowiedz
@Rabusek: no to ryzyko małe. Jak przestrzegała higieny + fart w totka = mała szansa na zarażenie. Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawe że ze strachu/stresu można wygenerować podobne symptomy na żądanie. Dlatego na SOR często dają witamine C pod język a mówią Ci że to "pomoże".
  • Odpowiedz
@su1ik: te trzy dni wstecz, to raczej w uzasadnionych przypadkach, kiedy np. problem dotrzeć do przychodni, a nie coś standardowego, ale pewnie przy nadmiarze chorych i dniu zwłoki, to nikt nie będzie robił problemu.
  • Odpowiedz
@HansLanda88: to mocno zależy od lekarza i od przychodni. Jeden bez problemu da na tydzień wstecz drugi każe ci #!$%@?. Choć teraz to na te druga opcje to się żaden lekarz nie pokusi bo a nóż widelec właśnie te przeziębienie to koronowirus a jak wyjdzie na jaw, że lekarz kazał iść do pracy i to się przez to roznioslo to turbo przypau dla lekarza
  • Odpowiedz
@HansLanda88: zależy od przychodni. Jak jest dobrze zorganizowana to można się dodzwonić i ustalić termin wizyty na spokojnie w ciągu tych 3 dni. W niektórych poz pracują ogarnięci ludzie i takie osoby zapisywane są na końcu żeby zminimalizować ryzyko zarażania innych. Wszystko zależy od ludzi, ale żaden lekarz nie będzie robił problemu kiedy ktoś przychodzi z infekcją i chciałby zwolnienie z dnia wczorajszego
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: nie masz pojęcia o czym piszesz. Powyżej 3 dni może wystawić tylko psychiatra. Z koronawirusem przesadzasz, dopiero jest faza pojedynczych przypadków, niemające kontaktu z kimś kto był w strefie wys ryzyka (on sam mógł tam być) to jak wygrać w totka. Wszystko dopiero przed nami
  • Odpowiedz
@su1ik: zobaczymy bo potrzebuje właśnie zwolnienia od piątku xd kijowo. Bo w piątek przychodnia nie odbierała telefonu, w weekend nie czynne, w poniedziałek powiedzieli ze miejsca są dopiero na środę. Te 3 dni wstecz to są mocno nie dostosowane do polskich realiów. W tej drugiej kwestii zobaczymy. Wystarczy jeden przypadek niepowiazany. Jeden. XD ale go nie żbadaja bo nie mają w wytycznych xd
  • Odpowiedz
@Gohji: l4 po konsultacji telefonicznej? 2 dni dzwonisz -brak sygnału ,a 3go w końcu człowiek musi się osobiście pofatygować do przychodni. Tak to wyglada .przy czym ,jeszcze tydzień temu był chociaż sygnał w słuchawce i po kilku godzinach wydzwanianie -nawiązanie rozmowy z rejestracja. Obecnie jakby wszystkie telefony porozłączane z sieci ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 0
@Sosiestao ja tam JDG i prawie nie pracuje z ludźmi plus na świeżym powietrzu więc no L4 mi do życia nie potrzebne. Słyszałem tylko o takiej opcji
  • Odpowiedz
@su1ik: u mnie jest tak jak piszesz - czasem trzeba parę razy zadzwonić, ale jak mogą, to odbierają telefony. Zwykle termin na za 3-4 dni w takim okresie, ale jak coś ważniejszego, to znajdzie się już na drugi dzień, albo nawet przyjmie dodatkowo na koniec poza listą, jeśli nie ma jakiejś obsuwy. Jak potrzebowałem, to i te trzy dni do tyłu wystawił zwolnienie, chociaż zwrócił uwagę, że to nie temu
  • Odpowiedz