Wpis z mikrobloga

Czaicie idę sobie do sklepu osiedlowego, przede mną para znanych mi z widzenia meneli z synkiem i taka rozmowa matki z synem: nawet nie zaczynaj jak wejdziemy, dostałeś w tamtym tygodniu buty, dostałeś to w sklepie się zamknij. #!$%@?@ w sklepie kupili kawał mortadeli i 6 pereł mocnych A przy kasie dobrali wafelka za 60 groszy. Bierze takie ludzie ścirwo pieniądze na dziecko i pewnie idzie wszystko w gardło takim to bez kitu powinni dawać to w bonach. Miałam ochotę przytulić to dziecko i zabrać je na porządne zakupy. Obiecałam sobie ze zrobię rozeznanie na osiedlu gdzie mieszkaja i zrobię temu chlopaczkowi paczkę ze slodyczami lub coś podobnego ale na bank tak tego nie zostawię bo rodziców często widzę narabanych pytanie tylko co się z tym chlopcem wtedy dzieje:/ #zalesie #patologiazmiasta #alkoholizm #madki #500plus #dzieci
  • 22
  • Odpowiedz
@Olga_Lengyel: jeżeli widzisz że dziecko jest krzywdzone to jak najbardziej zgłaszaj to gdzie trzeba, ale chodzenie do niego ze słodyczami to niezbyt dobry pomysł

Będziesz miała swoje to będziesz karmić słodyczami
  • Odpowiedz
  • 0
@heniek_8 słodycze to pierwsze co mi przyszło do głowy i to akurat będzie mało istotne jeśli to dziecko jest zaniedbane i nikt z opieki społecznej się nimi nie interesuje to priorytetem dla mnie będzie zainteresować ich tą rodziną.
  • Odpowiedz
tacy zasrani rodzice idą sobie potem na rentę zasiłek czy emeryturę i obciążają młode pokolenie swoimi chorobami i bezwartościowa egzystencją


@MilionoweMultikonto: Najgorsze w tym układzie jest państwo, które dotuje kasą taką patologię. A jak jakimś cudem gdzieś opieka czy sąd chcą zabrać dzieci z patologii to TV robi smutny reportaż jak to źli sędziowie chcą rozbijać rodziny itp. Do tego w sprawę angażują się władze centralne w postaci ministerstwa sprawiedliwości -
  • Odpowiedz
  • 0
@diogene można to tak interpretować chociaż niekoniecznie tak musiało być. U mnie sytuacja była oczywista więc mogłam to ocenić ale takie zdjęcia też są potrzebne bo zmuszają do refleksji i w konsekwencji do dyskusji
  • Odpowiedz