Wpis z mikrobloga

Jakby kogoś interesowało to popełniłem taki wykres. Nałożyłem na siebie wykresy dziennych liczb zdiagnozowanych przypadków w Chinach i w Europie jako punkt startowy wybierając pierwszy dzień w którym było więcej niż 50 przypadków.

Chciałem skonfrontować teksty w stylu "chiny oszukują i zaniżają" z początków epidemii z tempem rozwoju epidemii w Europie.

#2019ncovstats #covid19stats #koronawirus #europa #chiny
Pobierz maniac777 - Jakby kogoś interesowało to popełniłem taki wykres. Nałożyłem na siebie w...
źródło: comment_158342058014Q5pM2An238UXO4rovwYQ.jpg
  • 25
@RSGApps: czo? Chyba sie rozni populacja chin i europy? Czy jano czyms nie wiem? 2000 inaczej bedzie wygladalo w eu i chinach....

Kurcze, nie dales znaku, ze se jaja robisz i sie zastanawiam teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@6a6b6c: gestosc zaludnienia to czynnik charakteryzujacy populacje tak samo jak srednia wieku, jaka jej czesc stanowia palacy, z chorobami serca, zachowania i roznice kulturowe... Jakie jeszcze czynniki chcesz eliminowac?

Nie zmienia to faktu ze postulowales per capita i sam chyba juz widzisz ze to bez sensu.
@maniac777: Nie chce nic eliminowac. Wlasnie o to mi chodzi, ze zmiennych jest duzo i ten wykres mowi malo. Europa wiedziala co sie dzieje z wyprzedzeniem, Chiny innaczej maja populacje rozlozona. W sumie wykres jak kazdy inny, ale jakies dalekoidace wnioski z niego wyciagac? Hmmm... Nie za baudzo.
@maniac777: No jak to ma dowodzic, ze Chiny sa uczciwe? Nie rozumiem. Bo maja wiekszy przyrost niz Europa?

A ja wcele nie twierdze, ze ktos oszukiwal. I tak jest spory postep, bo poprzedni wirus to chyba dopiero w Kanadzie wykryli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@6a6b6c: Przypominam, że to Ty chcesz nakładać na wykres bez znaczenia jakieś poprawki pod jakąś tezę którą zdajesz się w oparciu o ten wykres jak każdy inny stawiać. Przypominam że To Ty starasz się w wyciągać wnioski w oparciu o ten nic nie znaczący wykres. Ja jedynie opisałem co on przedstawia i z jaką intencją go tworzyłem. Wnioski wyciągasz sam.
@maniac777: Moze nie spodobala mi sie Twoja sugestia i sie zaczalem czepiac. Wybacz. Ale fajnie, ze wspolnie doszlismy do wniosku, ze to nie mialo zadnego sensu od samego poczatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@6a6b6c: Ja niczego nie sugerowałem. To jedynie suchy opis i ponownie twoja (nad)interpretacja.

Ale fajnie, ze wspolnie doszlismy do wniosku, ze to nie mialo zadnego sensu od samego poczatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@6a6b6c: A to kolejny Twój wniosek.