Wpis z mikrobloga

Dzisiaj sobie uświadomiłem, że w Polsce jest postawione wszystko na głowie, wszystko nazywa się odwrotnie niż powinno być nazywane.
- Michnik, który walczył z komuną i siedział wiele lat w więzieniu nazywany jest komunistą i UBekiem
- Kaczyński, który grał w komunistycznych filmach a jego rodzina dostała wille od komunistów w Warszawie nazywany jest patriotą walczącym z komunizmem, który ten komunizm obalił
- Balcerowicz, który wprowadził w Polsce wolnorynkowe reformy i wyciągnął kraj w kryzysu najszybciej ze wszystkich postkomunistycznych, nazywany jest komunistą i lewakiem, który zniszczył polską gospodarkę
- dziadek Tarczyńskiego według jego propagandy uratował setki Zydów, według dokumentów w IPN był szmalcownikiem
- Telewizja publiczna, która sama siebie nazywa jedyną niezalezną, odbiera bezpośrednie instrukcje z siedziby partii rządzącej, jest zarządzana przez byłego polityka tej partii i prowadzi całoroczną kampanie wyborczą tej partii

i tak można wymieniać bez końca

#bekazpisu #neuropa #polityka #4konserwy #takaprawda #tvpis
Pobierz
źródło: comment_1583404885sv1joP3IzROwg3JljCEab8.jpg
  • 36
@chanelzeg Michnika szanuje za to co zrobił w opozycji i za wiele rzeczy które robił w III RP, ale niewątpliwie jego rodzina była daleko bardziej uprzywilejowana w PRL niż Kaczyńscy. Jego rola w opozycji była też na pewno dużo większa niż Kaczyńskiego. Nie spotkałem się z nazywaniem Balcerowicza akurat komunistą, chociaż był członkiem PZPR, ale niewątpliwie jest on pierwsza twarzą polskiego neoliberalizmu. Jeśli jest za coś krytykowany to za niszczące społecznie skutki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chanelzeg: a propos nazywania Balcerowicza lewakiem, kilka razy spotkałem się z takim samym określeniem na Andrzeja Zolla
Takim ludziom zawsze polecam sprawdzić, kto był prezesem TK, a także przewodniczącym składu i sprawozdawcą w sprawie K 26/96 - taka pierdółka, ustalająca aborcyjny kompromis trwający do dziś
Lewak jak cholera