Wpis z mikrobloga

Cześć,

Wołam was, ponieważ polubiliście wpis o zakupie mieszkania deweloperskiego. Strasznie się ociągałem z przygotowaniem tego tekstu, bo mieszkam już w swoim domu od przełomu listopada/grudnia, a zakładałem, że napiszę go jeszcze w zeszłym roku.

Mieszkanie kupiłem w kwietniu 2018 za 4,5k/m2 (Polska B). Ceny od dewelopera w grudniu 2019 za te same osiedle, ale blok obok, były już po 5,8k/m2. Moim celem było wykończyć mieszkanie za zarobione pieniądze oraz wnieść minimum 20% wkładu własnego do kredytu. Im mniejsza wysokość kredytu, tym dla mnie lepiej. W moim kosztorysie założyłem 70k na wykończenie, zestawienie wydatków zamieszczam jako załącznik, wraz z wybranymi fotografiami (fotografie są z grudnia). Bilans prowadziłem dość skrupulatnie, ale nie ma co się oszukiwać i lepiej założyć, że zgubiłem w nim dodatkowy 1% kwoty całkowitej. Nie zrobiłem balkonu, którego celowo nie uwzględniałem w wydatkach, zajmę się nim na wiosnę. W mieszkaniu nie mam też dekoracji, z czasem uzupełnię pustki na ścianach (choć aktualnie mam kilka kwiatów i chrobotka przy stole jadalnym).

Oszczędzałem mocno na stolarzu, przez co w kuchni nie wziąłem lakieru. Mieszkanie jest małe, nie zamierzam w nim mieszkać dłużej niż 5 lat i było mi szkoda każdej złotówki. Większość wymysłów i dupereli to koncepcja mojej różowej. Moje jedyne wymaganie to kącik do pracy w sypialni, bo często dodatkowo pracuje wieczorami.
Wykończeniówka trwała prawie 3 miesiące, trafiłem na leniwego wykonawcę (albo raczej zarobionego po 5 mieszkaniach na raz), ale nie mam zarzutów co do jakości wykonanej pracy.

Specjalnie wołam błazna tagu mieszkań deweloperskich @Scaab, widzę, że nie polubiłeś pierwotnej wpisu, więc niech Ci dupa pęknie za Twoje żale pod tagiem. Od razu odpowiem Ci, że kasa jest z pracy uczciwie opodatkowanej, a wysokość mojej miesięcznej raty wynosi około 7-8% stałego dochodu. Nawet jak banki podniosą oprocentowanie to zbytnio tego nie odczuję, a gdybym koniecznie musiał spłacić kredyt to w 2-3 lata roboty jest to do wykonania.

Mam nadzieję, że zdjęcia będą widoczne.

Pozdrawiam :)

#wnetrza #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo
Pobierz Satanistic - Cześć, 

Wołam was, ponieważ polubiliście wpis o zakupie mieszkania de...
źródło: comment_15832574025k9SuIUtVRBJBfRQ16l6z9.jpg
  • 102
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emmzon: typ wyżej ma rację jesteś typowym wykopkiem xD

@Satanistic: gratulacje ale nie triggeruj się za mocno Scaabem który trolluje od roku xD (z początku mnie denerwował, ale teraz już go podziwiam, nawet jestem fanem)
@eszilala: w załączniku

@mercedes_amg: to super cena i czas, u mnie niestety firma pojawiała się 2-3dni w tygodniu i robili po 3-4h na dzień, także to był czas mojej wielkiej wyrozumiałości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Emmzon: @NieMogiem: Polska B, w moim przypadku Olsztyn :) za oknem mam pola i plac budowy. Wszystko zależy od tego czego się chce od życia i siebie samego. Nie
Pobierz Satanistic - @eszilala: w załączniku 

@mercedesamg: to super cena i czas, u mnie n...
źródło: comment_1583264719IWmlMxeuGsGtT2H98zdqsX.jpg