Wpis z mikrobloga

Uwaga mireczki xD #hyundai a prawdopoodbnie też #kia po faceliftingu dostanie nowy silnik SmartStream 1.5... w wersji MPi !!!!!! (a także jako Tgdi) - jednakże bardzo pocieszający jest fakt, że Hyundai będzie chyba jedynym producentem który będize oferował BENZYNOWY SILNIK Z POŚREDNIM WTRYSKIEM BEZ TURBO W SAWCHOZIE!!!!! xD.

Z ciekawostek Tgdi będzie miał podwójny system wtrysku jak np w Lexach :).

Jak zwykle, #numberone, pozamiatane, #koreaftw itd.

Dziękuję za uwagę, koniec motoryzacji, do widzenia xD.

https://www.hyundai.news/pl/press-kits/nowy-hyundai-i30-jeszcze-bardziej-elegancki-bezpieczny-i-oszczedny/

#hyundai #kia #korea #motoryzacja #samochody

S.....S - Uwaga mireczki xD #hyundai a prawdopoodbnie też #kia po faceliftingu dostan...

źródło: comment_1583094166rq7tEilHPxfwMqJsgRMiaS.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@CzeXD: nie wiem jak tam z regulacją zaworów, bo mój koreański jeszcze nie jest tak dobry (ale juz nie jest zerowy xD) ale nie powinno być problemów - przy czym ja nie polecam, ale to inna sprawa. Nie lubię i tyle.
  • Odpowiedz
@DiggerMeat: nie wiem jak ten silnik, prawdopodobnie jest tam hydrauliczna regulacja, ale np 1.4/1.6 gamma ma regulacje na szklankach, tak więc mpi nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast obecny silnik mpi w Hyundaiach to ten z Kappy i one mają hydraliczną... ale już 1.6tgdi bazuje na Gammie i ma szklanki - bez gazu to nie problem.
  • Odpowiedz
@Kofas: no ok, ale ogólnie mało tego + ten w Fiacie to konstrukcja dość archaiczna. Jeździłem Tipo z tym silnikiem - nie to, żebym oczekiwał neiwiadomo czego po MPi, ale ten silnik jest bardzo slaby jak na 95KM no i nie brzmi jak Fiat, tylko jak normalny silnik ;] Fiaty jednak ładniej brzmiały.
  • Odpowiedz
@tommit: to nie powrót, a nowy motor :). Ogólnie jednak przykład USA czy Rosji pokazuje, że jeżeli nie byłoby parcia ze strony ekoszurów to i nawet 1.6MPI VW nadal był wkładany do nowych aut, w Rosji kupisz Octavie 3 - a może i 4 z 1.6 mpi, co jest dość sporym dysonansem poznawczym dla mnie, bo ten silnik przestali wkładać z 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: nowym Tipo nie jeździłem, w rodzinie mam Stilo z tym silnikiem i zdecydowanie mruczy na wolnych obrotach jak fire. Mocy niedużo, ale da się tym jeździć o ile oczywiście nie jesteś w pełni załadowany. A , stara konstrukcja to akurat w tych czasach zaleta.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: To nie sa małe auta, więc tym bardziej po co ci mały wolnossak? Jarasz się starą technologią w przypadku gdy sam kupujesz nowe auto. To nie ma sensu xD Dlaczego miałbyś się martwić turbo, które jeździ o wiele lepiej, w przypadku nowego auta na gwarancji?
  • Odpowiedz
@cwlmod: najlepsza gwarancja to ta z ktorej nie musze korzystac, ale tutaj wybor Hyundaia, Kii czy Toyki raczej zalatwia sprawe. Natomiast mimo tego, ze tgdi zbieraja dobre/b.db opinie, to wychodze z zalosenia, ze jezeli czegos nie ma, to na pewno sie nie zepsuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Januszku obetnij te wąsy i przestań #!$%@?ć. Małe silniki z turbo są na rynku już od ponad 10 lat i wcale się nie sypią. Równie dobrze możesz powiedzieć, że po co ci jakaś elektronika w postaci ECU, która jak wiadomo tylko się psuje. Tylko że kiedy ostatnio słyszać o awariach ECU i turbin w nowych autach?

Nie rób sobie krzywdy tylko bierz silnik z odpowiednią mocą. W stanach zamiast turbo
  • Odpowiedz
Januszku


@cwlmod: xD

Tylko że kiedy ostatnio słyszać o awariach ECU i turbin w nowych autach?


@cwlmod: dość często, bo m.in. z tego żyję - serio - przy czym mowa tu bardziej o markach premium. Oczywiście może nie chodzi o roczne auta, choć się zdarzało, ale głównie europejskie/niemiecki auta... im starsze tym gorzej, ale ogólny przedział 5-15.

Toyota to kał to tatalny w kwestii wykończenia i przede wszystkim inforozrywki.


@
S.....S - > Januszku

@cwlmod: xD

 Tylko że kiedy ostatnio słyszać o awariach ECU...

źródło: comment_1583151707TcdWyPWiGrKzZgUJvdNFnJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
powrót do okresu kiedy tworzyli całkowicie bezpłciowe, blend-in auto, ale jednocześnie które w sobie coś miały - szczytowym osiągnięciem tego jest ta Sonata (tak, lubię sedany).


@Student_AWAS: Zaraz, co oni niby tworzyli co niby coś w sobie miało? Ja stare hyundaie wspominam tylko po obrzydliwych plastikach i ogólnej brzydocie.

Teraz wszystkie auta mają mordy jak stodoły i są krzykliwe. Po co ci nudne auto jak masz wybór ciekawego? Po co masz
  • Odpowiedz
Zaraz, co oni niby tworzyli co niby coś w sobie miało? Ja stare hyundaie wspominam tylko po obrzydliwych plastikach i ogólnej brzydocie.


@cwlmod: no ja wspominam, bo miałem i styczność i sam posiadałem jako nijakie, ale trwałe auta, coś jak Toyoty z lat 90. Mnie ta nijaka stylistyka jednak się podobała, a po 2000 latach środki były już wykonane z dobrych, choć twardych materiałów.

Po co ci nudne auto jak masz
  • Odpowiedz