Wpis z mikrobloga

Czy tylko u mnie toya po prostu to jest jakaś padaka ten weekend? W tygodniu było znośnie, ale jeszcze poprzedni weekend i tydzień było bardzo podobnie.

Tak jak jestem(może byłem?) wiernym fanem toya, bo przed 25+ lat nie mogłem narzekać, tak ostatnio to ja nie wiem co się dzieje.
Mam gubione pakiety już do samego modemu, odpalone WinMtr do google dns, toya, i serwera gry, gubionych jest nawet czasem ponad 30% pakietów. To momentalnie powoduje rozłączenie z gry (już przy zgubionych 2-3 pakietach)

Co ciekawe, mam tak w dwóch lokalizacjach, tak samo u siebie jak i u rodziców. No idzie do pomste do nieba.

Zebrałem chyba z 40 różnych logów z WinMtr jak i pingi do modemu z timestampem, oraz zrzuty całych sesji z wiresharka - wszystko wysłane do toya, poki co bez odpowiedzi.

Ale jestem Ciekaw czy ktoś też ma takie problemy?

Nie wierze że jest to wina sprzętu, czy gry, bo testowałem na 3 różnych grach, i jest podobnie, ale ta jedna (black desert online) szczególnie dużo danych wymienia online, ale Path of Exile na przyklad też gubi. No i nie uwierze w problemy sprzętowe, bo problem jest zarówno u mnie jak i u rodziców (tata czasem gra w pasjansa tego od microsoftu online, i też narzeka że mu sie nie ładuje i rozłącza)

Co więcej, kolega w Łodzi ma innego providera (Play mobilny) i nie ma takich problemów do tej samej gry.

Toya dostała już logi z 5 różnych scenariuszy, support z BDO też, także mają co nanalizować, ale jest to wręcz mega dziwne i niespotykane.

Podczas gubienia (można śledzić na bierzaco winmtr), strony internetowe też padaka oczywiście, nic się nie łąduje.

W ciągu zeszłego tygodnia każdego dnia nie miałem żadnych problemów, absolutnie nic nie rozłączało, nie robiłem żadnych zmian sprzętowo systemowych, nie sciągałem niczego od tego czasu.

Ręce mi już opadają... :(

na zdjęciu widać właśnie jak wygląda ping do modemu od toya w tym czasie, zasłonięte moje IP.

#toya #lodz #internet #ping #blackdesertonline #pathofexile #gubionepakiety #brakinternetu #siecikomputerowe #sieci #it #wireshark
Kramarz - Czy tylko u mnie toya po prostu to jest jakaś padaka ten weekend? W tygodni...

źródło: comment_1583072563ftBEbNOYMaXamZWu5PT5E1.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@NashBridges: zgadzam sie, ale to nie może być problem mojego komputera ani komputera rodziców, tylko modemów dostawcy, i to dwóch różnych modeli, bo i ja i rodzice maja inny modem, a sytuacja ta sama. (ja mam nowszy z 5ghz, rodzice stara wersje)
I pytanie dlaczego raz jest dobrze, przez caly tydzien, a potem przez weekend zle?
  • Odpowiedz
@Kramarz: ale ty nie pingujesz modemu jako modemu, tylko router, ewentualnie modemorouter ( ͡° ͜ʖ ͡°) co to za sprzęt dostawca dostarczył? jeśli jest możliwość to tryb bridge i podpięcie swojego routera najlepszą opcją
  • Odpowiedz
@NashBridges: tak pinguje urządzenie od dostawcy, to jest modemo router, nie moge z nim nic zrobic, dopięcie mojego własnego routera nie wiele zmieni w tym przypadku, nie sądzisz?

Takie IP do pingowania mi podał konsultant na infolinii, że wlasnie to IP mam pingować żeby sprawdzić czy dobrze pinguje "modem"
  • Odpowiedz
@NashBridges: a niech wymieniają i codziennie, jestem za, dopoki bedzie mi to działać prawidłowo. Na prawdę, przez ponad 25 lat nie miałem niemalże żadnych problemów z tym dostawcą, z wyjątkiem jakiś prac konserwacyjnych czy innych sporadycznych przypadków awarii, moglbym je policzyć na palcach. Ale to co się ostatnio dzieje to masakra. Zmieniam niedługo lokal, i poważnie się zastanowie nad wyborem innego dostawcy jeżeli dalej tak pójdzie. Ale w łodzi jest bardzo
  • Odpowiedz
@emitar: @NashBridges: Kolejny telefon do nich, bo mam stratu pakietów nawet 80% w pewnej chwili...

u nich wszystko jest cacy, modem jest "idealny" nic się nie dzieje, a ja na 2 komputerach mam gubione pakiety... podczas rozmowy...a on pinguje od siebie moj modem i jest wszystko miodzio i cacy... no #!$%@?, jak to ugryźć?

Drugi komputer- laptop mam czysty system, połączony i po wifi i po kablu to samo...

To
  • Odpowiedz
@Kramarz: dziwne, co ma pora dnia/dzień tygodnia do pingowania Twojego routera, przecież obciążenie sieci o którym mówisz nie ma wpływu na Twoją sieć lokalną.
  • Odpowiedz