Wpis z mikrobloga

@Tabriss: tak, bo Ty masz obowiązek się zatrzymać i czekać aż nic nie jedzie z tamtej strony. Oni mają wersję bezkolizyjną, bo nikt normalny od Twojej strony nie powinien wjechać.
A to, że polscy kierowcy traktują to jako zielone, to już inna bajka.
  • Odpowiedz
  • 2
@xFlorian: @RRybak: to, że trzeba się porozglądać to wiem ale widziałem już kilka sytuacji, źe ludzie patrzą tylko w lewo i nie spodziewają się nikogo z przodu, ktory tak jak napisał @let_it_be powinni mieć skręt bezkolizyjny.
  • Odpowiedz
@Tabriss: gościu z naprzeciwka jedzie z włączonym kierunkowskazem, a Ty stoisz jak na stopie Jeśli ktoś się nie spodziewa, że inny w tym momencie skręci, to chyba nie nadaje się do prowadzenia :P
  • Odpowiedz
@Tabriss: to trochę tak, jakby ci z przodu mieli drogę nadrzędną, a Ty znak stopu. Zresztą, S2 to tak naprawdę jest znak stopu, bo wymaga zatrzymania i przepuszczenia wszystkich innych. Nie oznacza bezkolizyjnego skrętu jak S3, co już koledzy wyżej powiedzieli.
  • Odpowiedz
@Tabriss: wg mnie na czas tego zielonego bezkolizyjnego nie powinna się świecić. Bezkolizyjne to bezkolizyjne, nie jest ważne czy ktoś się zatrzyma przed strzałką czy nie, nie powinno być opcji wjazdu.
  • Odpowiedz
@Tabriss: Puszczasz wszystkich, także tych z naprzeciwka. Ale swoją drogą jest to rzeczywiście rzadkie rozwiązanie, bo ludzie bez pojęcia jak Ty doprowadzali do kolizji.
  • Odpowiedz
@Tabriss jeśli z naprzeciwka świeci się bezkolizyjna strzałka i jednocześnie warunkowa z Twojej strony to zglaszaj to do zarządu dróg miejskich bo to znaczy, ze cos sie z-----o
  • Odpowiedz
@Tabriss: Jasne, ja wszystko rozumiem, odpisałem tylko, że @One_Stone napisał, że nadawany, gdy nie występuje kolizja, a ja odpowiadam, że właśnie jest nadawany, gdy występuje kolizja. Właściwie to nie wiem skąd kolega wziął ten zapis o kolizji, gdy np. tutaj: https://info-car.pl/infocar/artykuly/zielona-strzalka-przepisy.html nic takiego nie ma. Dodatkowo czytając te zapisy, które podałem w tym linku, wydaje się, że bezkolizyjna i warunkowa strzałka mogą występować razem na jednym skrzyżowaniu, gdyż kierowca
  • Odpowiedz