Wpis z mikrobloga

Będę miał montowany kocioł gazowy w mieszkaniu 66m2. Mam obecnie bojler nad łazienką o pojemności 100l chyba dwu-płaszczowy z wężownicą. Więc bardzo krótka droga do kranu. Ale myślę czy nie zrezygnować z bojlera i czy nie zamontować, zamiast kotła jednofunkcyjnego kocioł dysfunkcyjny.
Nie będę musiał wtedy grzać 100l zbiornika jednofunkcyjnym, skoro i tak droga od kotła do kranu będzie krótka, więc może lepiej grzać na bieżąco dwu funkcyjnym kotłem i wtedy wyjdzie to ekonomiczniej. W mieszkaniu wody potrzeba dla 1/2 osób, ale przeważnie jednej.
Mam na oku dwa kotły

1-funkcyjny Victrix 12 X TT 2 ERP 1F kW 1,9÷12,0

2-funkcyjny VICTRIX 24 TT 2 ERP 2F
Moc kotła dla c.o. (minimalna-nominalna) kW 3,0÷20,5
Moc kotła dla c.w.u. (minimalna-nominalna) kW 3,0÷23,6

Z góry dzięki za pomoc :)

#mieszkanie
#ogrzewanie #dom #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #budownictwo #kiciochpyta
Wasky - Będę miał montowany kocioł gazowy w mieszkaniu 66m2. Mam obecnie bojler nad ł...

źródło: comment_1582868441FoploK5ni1ZDGUd1Jz8krM.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1:8 to standard w dzisiejszych czasach, 1:10 tak jak ten ariston to na pewno lepiej, ale przy Twojej kubaturze będziesz potrzebował +/- 5kw mocy grzewczej, imho bez sensu dopłacać do droższego kotła bo oszczędności z tego nie będzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wasky: @rajman: do takiego małego mieszkania jest sens brać 24kW? Bierz Buderus gb062 14kW. U mniev(110m2) faktycznie moduluje od 3,5kW. Przy takiej pogodzie jak teraz to nawet za duży bo taktuje 3x na dobę.
Te niskie moce minimalne to ściema. Faktycznie to modulują od 25% więc bierz o jak najmniejszej mocy nominalnej
  • Odpowiedz
@kacor87: też mi się wydaje że powyżej 4-5 kw to będzie aż nadto szczególnie przy takiej pogodzie jak teraz. Tyle że ten Buderus jest chyba jednofunkcyjny.
  • Odpowiedz
@Wasky: montowalem ostatnio vitodensa 50 z przeplywowym ogrzewaniem wody. imo jak nie chcesz zasobnika na cwu to najlepsza opcja. Ew jakiegos brotje

  • Odpowiedz
@Stitch: Ale ja szukam kotła z minimalna 1.9-3kW ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nic większego od tej wartości nie chcę. Moc maksymalna Termet ma wystarczająca, no i opinie tez ma spoko.
  • Odpowiedz