Wpis z mikrobloga

2/?

Zostajemy przy odcinku 1, tutaj skupimy się na postaci Marilki i paru innych niedociągnięciach.

1. Marilka po wejściu do karczmy pyta wiedźmina ile chce za kikimorę. Jednak gdy wychodzą na zewnątrz okazuje się że w sumie to zlecenie było na graveira i za kikimorę nic nie dostanie, a zresztą one są pożyteczne. To po co w ogóle pytała o cenę kikimory na początku?
2. Geralt twierdzi że widział ogłoszenie, ale z jakiegoś powodu nie poszedł najpierw do wójta zapytać o jakiego potwora chodzi, gdzie go szukać itd. , tylko poszedł na bagna i usiekł kikimorę. Swoją drogą sporo potworów na tych bagnach.
3. Geralt jako raczej konkretny typ, wolałby raczej iść do wójta niż gadać z jego córką. Nie ma właściwie powodu żeby jej wierzyć z tym zleceniem.
4. Marilka zabija psy, szczury i sprzedaje je Stregoborowi. Potem się okazuje że nawet dla niego pracuje. No i narzeka że nigdy nie wyjedzie z Blaviken. Serio? Córka wójta, zapewne najbogatszego kolesia w miasteczku i okolicy? Nagle scenarzyści robią z niej córkę biedaków którzy nie mają jej czym wykarmić.
5. Ta sama Marilka, która jak twierdzi nie boi się Geralta, która chciała by nawet zostać wiedźminką, zmienia nastawienie pod koniec odcinka o 180 stopni. Nagle wiedźmin jest zły i niebezpieczny bo zabił kilku zbirów i Renfri, która trzymała nóż przy szyi Marilki. Biały Wilk ratuje jej życie a ona jest pierwszą, która mówi by wynosił się z Blaviken. No tak zapewne te trupy i krew zrobiły na niej takie złe wrażenie. No ale zabijanie kundli i sprzedawanie ich jest już całkiem spoko.

Zgodnie z życzeniem wołam @czarnyzlybogdan
#szkalowaniewiedzminanetflix #wiedzmin #seriale #witcher #witchernetflix
Rafaello91 - 2/?

Zostajemy przy odcinku 1, tutaj skupimy się na postaci Marilki i ...

źródło: comment_15828263571iwoYYeNiQNIUTZwFcQlOC.jpg

Pobierz
  • 4
5. Ta sama Marilka, która jak twierdzi nie boi się Geralta, która chciała by nawet zostać wiedźminką, zmienia nastawienie pod koniec odcinka o 180 stopni. Nagle wiedźmin jest zły i niebezpieczny bo zabił kilku zbirów i Renfri, która trzymała nóż przy szyi Marilki. Biały Wilk ratuje jej życie a ona jest pierwszą, która mówi by wynosił się z Blaviken. No tak zapewne te trupy i krew zrobiły na niej takie złe wrażenie.
No to punkt 4 - czemu córka wójta w ogóle pracuje dla Stregobora? Taka bieda w domu?

@Rafaello91: Łączy przyjemne z pożytecznym. I ja nie rozumiałem tego tak, że rodzice nie mają jej czym wykarmić. Ot, kobieta (a tym bardziej dziewczynka), nawet córka wójta nie może sobie po prostu ruszyć w świat. Ojciec wyda ją za jakiegoś bogatego znajomego i tyle.

Mi tam w tym całym wątku brakowało jakiegoś komentarza Geralta
@Jan_K: No właśnie zarówno Renfri jak i Marilka to osoby o sadystycznych zachowaniach (choć co do Renfri to w serialu jakoś się o tym mało wspomina). Jakiś dialog w którym Geralt porównuje obie dziewczyny byłby na miejscu.

Pytanie też czy Marilka nie wkurzyłaby się trochę na Stregobora, w końcu używa jej jako przynęty (choć tutaj można się tylko domyślać). Banda mówi Geraltowi że Renfri jest z Marilką pod wieżą, gdzie Stregobor