Wpis z mikrobloga

@Harmonia: wprost przeciwnie. To oznacza jedynie wzrost biedy w krajach zachodu. Niby na raportach mają wzrost gospodarczy itd. ale rzeczywistość jest taka, że z tego wzrostu korzysta garstka, a reszta je śmieciowe żarcie, bo ich zarobki tracą wartość i nie stać ich już na takie życie, jak ich rodziców - często usłyszysz to od młodych Niemców, którzy widzą, że mają gorzej niż poprzednie pokolenie. Natomiast otyłość w zasadzie nie wyklucza niedożywienia,
nie stać ich już na takie życie, jak ich rodziców - często usłyszysz to od młodych Niemców, którzy widzą, że mają gorzej niż poprzednie pokolenie.


@Hans_Olo: jako czlowiek wychowany czesciowo w DE i majacy rodzica i znajomych w ich wieku w niemczech - potwierdzam.

na raportach mają wzrost gospodarczy itd. ale rzeczywistość jest taka, że z tego wzrostu korzysta garstka


Tak to niestety wyglada. Wzrost jest czesto tylko na papierze. Zyskuja
@antek_akrobata: bo w szkołach powinni zająć się porządnie technologią żywienia na każdym etapie edukacji, a nie tylko na 2 lekcjach techniki w klasach 1-3 w szkole podstawowej, które to polegają na przygotowaniu kanapek i sałatki bez odkrywania dzieciom zagadnień ze składników odżywczych/witamin/kaloryczności/energetyczności oraz wpływie obróbki na owe składniki.

Programy nauczania są z dupy.
wprost przeciwnie. To oznacza jedynie wzrost biedy w krajach zachodu.


@Hans_Olo: ta, w dzisiejszych czasach człowiek ma dostęp do praktycznie nieograniczonej liczby darmowych rozrywek dzięki internetowi. Wiedza na temat zdrowego trybu życia też dostępna jest za darmo w necie.
Ta zasada o której piszesz miała miejsce kiedyś - biedny człowiek w krajach zachodnich mógł sobie pozwolić tylko na telewizor i żarcie. Dzisiaj obowiązuje ona tylko to starsze pokolenie.
@KEjAf: myślę, że to jest spowodowane faktem, że mapa odnosi się do otyłości jako przyczyny zgonów, a nie do poziomu otyłości społeczeństwa sensu stricte
@GokuMK: wytłumacz mi łopatą, bo nie wiem co ma dostęp do zdrowych przepisów w internecie do tego, ile zarabia przeciętny Amerykanin z nizin społecznych i na co go stać a na co nie?
Napisałem, że w krajach rozwiniętych, jak ludzie są biedniejsi, to tyją, ponieważ sięgają po coraz gorszą żywność. I nic nie wyjaśniłeś póki co.


@Hans_Olo: no wyjaśniłem że to głupota. Jak masz dużo pieniędzy to ci nagle przechodzi ochota na chipsy i colę? Kiedyś to była reguła bo biedniejsi ludzie nie mieli żadnych rozrywek poza żarciem, więc kupowali kupę taniego gówna i przed telewizor. A człowiek z kasą mógł sobie pozwolić na