Wpis z mikrobloga

myślę, że to jest spowodowane faktem, że mapa odnosi się do otyłości jako przyczyny zgonów


@Hans_Olo: może w niektórych miejscach na świecie ludzie otyli są chętniej zjadani i właśnie dlatego otyłość ma większą szansę spowodować zgon? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@GokuMK: ale tu nie chodzi o chipsy i colę tylko gównianej jakości normalne jedzenie. Dużo łatwiej, taniej i szybciej w--------ć ziemniaki ze schabowym niż normalny zbilansowany obiad. Trochę mięcha, zapychacz i tak całe życie.
  • Odpowiedz
Dużo łatwiej, taniej i szybciej w--------ć ziemniaki ze schabowym niż normalny zbilansowany obiad. Trochę mięcha, zapychacz i tak całe życie.


@GarGalin: a od kiedy ludzie maja nadwagę od ziemniaka i schabowego?
  • Odpowiedz
@GokuMK: eeee... Od zawsze? Nie mówię że każdy kto je taki obiad jest grubasem, ale ziemniaki z masłem/śmietaną i schabowym smażony na tłuszczu jakie goszczą na niejednym talerzu mają często dość kalorii by niektórzy dwa dni na tym przeżyli. Popatrz po 40 letnich Grażynach i Januszach którzy tylko to żrą, i jakie bebzole mają.
  • Odpowiedz
Popatrz po 40 letnich Grażynach i Januszach którzy tylko to żrą, i jakie bebzole mają.


@GarGalin: ale oni siedzą w domu i podjadają ciągle coś, ciasteczka, piwerka itp.
  • Odpowiedz
interesujące że na przykład Sudan (znany ze zdjęcia poniżej) jest na mapce zaznaczony jako kraj gdzie otyłość jest poważnym problemem.


@KEjAf: Zaznaczono Sudan Północny, gdzie dominują Arabowie. Zgaduję, że zdjęcie zostało wykonane w rejonach dzisiejszego Sudanu Południowego.
  • Odpowiedz
Paradoks jest taki, że to i to wynika z biedy, no i jeszcze z braku czasu w przypadku tych z nadwagą. Większość rzeczy w sklepach, to nafaszerowany syfem produkt. Od mięsa na antybiotykach, po c------j jakości chleb. Jeżeli chcesz coś w lepszej jakości, to cena potrafi zaboleć. Ot żresz g---o, bo ciężko o lepszy wybór.

Co do czasu, to ja sam niekiedy jak wracam do domu z roboty i treningu, tak koło
  • Odpowiedz
@Harmonia: a wiesz czemu jest tylu otylych na zachodzie? Dlatego ze ludzie Ci jedza gowno jedzenie, ktore jest tanie, kaloryczne ale nie ma wartosci odzywczych ani witamin

Ludzie zamozni jedza pelnowartosciowe jedzenie, ludzie biedni jedza gowno jedzenie, choruja na otylosc i umieraja z powodu problemow z krazeniem czy stawami.

I co, lepiej, "ziom"?
  • Odpowiedz