Wpis z mikrobloga

Hej, proszę o poradę. Poszukuję zegarka/smartwatcha sportowego. Budżet ciężko mi trochę określić, może do 1500zł. Mógłbym równie dobrze kupić fenixa 6, ale na początku wolałbym coś tańszego, żeby przekonać się do takiego zegarka i czy faktycznie będę z niego regularnie korzystał. Będzie to pierwszy mój zakup tego typu. Chciałbym wykorzystywać go do następujących celów:
-bieganie (głównie trasy max do 10km, ale również interwały/sprinty na stadionie lekkoatletycznym)
-chciałbym zakupić do niego pasek na klatę, żebym mógł monitować dokładniej wszystkie danie a później dzięki nim progresować swój plan treningowy
-na pomiarze wysokości raczej mi nie zależy, miło jakby był, ale nie musi
-chciałbym otrzymywać na niego powiadomienia z telefonu, również sterować muzyką z spotify lub tą wgraną
-fajnym dodatkiem byłoby również monitorowanie mojej aktywności w ciągu dnia, kcal i sen
-miło by było gdybym mógł go również wykorzystać podczas treningu na siłowni

Po pierwszych rozeznaniach w internecie podpasował mi garmin vivoactive 4. Mam do Was pytanie co o tym modelu sądzicie i czy spełnia on te funkcje, które wymieniłem? Może macie coś innego do zaproponowania? Zastanawiam się jak to wygląda w przypadku biegania, bo nigdy nie miałem do czynienia z garminem. Możemy sobie wybrać jakiś przykładowy trening z jego ,,bazy" i również swój wgrać, czy jest to jakoś ograniczone? Mam kartę podarunkową do decathlonu na 450zł, więc zastanawiam się nad kupnem zegarka w tym sklepie. Ktoś z Was może kupował w decathlonie garmina?
#garmin #silownia #bieganie #pilkanozna #zegarki #smartwatch
  • 7
@Fragu: Vivoactive 4 to dobry wybór. Spokojnie da sobie radę z tym wszystkim. Jak nie zależy Ci na wszystkim i chcesz zegarek głównie do biegania, to możesz się zastanowić nad Forerunner 45 lub 645, ale Vivoactive wydaje mi się lepszym wyborem na co dzień.
Bieganie dla mnie to dodatkowa aktywność, więc może o czymś nie wiem, ale bazy pojedynczych treningów nie kojarzę. Można sobie cały plan treningowy wybrać pod jakiś bieg,
@Fragu: a Fenix 5 ?
Jeszcze sunto i polary ewentualnie ale chyba garminy bardziej popularne. Garmin ma dobrze zrobione ustawianie treningow, czego brakuje sunto
@Fragu: ja ostatnio nabyłem FR 245 Music. W miarę świeży model. Ale nie jest dotykowy jak Vivoactive. Chociaż sterownie dotykowe na nim to padaczka z tego co na YT pokazują. Ma za to bardziej rozbudowane staty biegowego chyba. No i u mnie się sprawdza.